Uzņēmums kā galvenos klientiem pieejamos ieguvumus min iespēju katru mēnesī nenodot elektrības rādījumus, jo viedais skaitītājs ļauj tos nolasīt attālināti. Tāpat klientam ir iespēja iegūt informāciju par savu elektrības patēriņu katrā stundā kopš skaitītāja uzstādīšanas. Tie elektrības lietotāji, kuri pērk elektrību biržā, var analizēt savu patēriņu pa stundām un pārvirzīt to uz laiku, kad elektrība ir lētāka. Savukārt tiem elektrības lietotājiem, kuri par elektrību maksā fiksētu cenu, galvenais ieguvums, ko nodrošina viedais skaitītājs, ir iespēja analizēt savu elektrības patēriņu un apsvērt veidus, kā nepieciešamības gadījumā to ierobežot.
A/s Sadales tīkls plāno šogad uzstādīt viedos skaitītājus 100 000 klientu, un tas izmaksās kopumā ap septiņiem miljoniem eiro. Iecerēts līdz 2023. gadam viedos skaitītājus uzstādīt 80% a/s Sadales tīkls klientu. Igaunija to būs izdarījusi jau līdz 2017. gadam.
Diena pieredzē ar viedajiem skaitītājiem lūdz dalīties klientus, kuri tos jau izmanto.
«Kopš mūsu privātmājai Sadales tīkls pērnā gada novembrī uzlika viedo elektrības skaitītāju, mums vairs nav jānolasa skaitītāja ikmēneša rādījumi, jo to izdara pats elektrības piegādātājs. Mums atliek vien samaksāt rēķinu, un tas savukārt nozīmē, ka vairs nav jāliek atgādinājums telefonā, lai mēneša pirmajos datumos atcerētos nolasīt skaitītāja fiksēto,» stāsta Irēna Krumovica no Rīgas.
I. Krumovica arī klāsta: «Iepriekš Latvenergo savus rādījumus ik mēnesi nesūtījām, samaksājām vien summu, ko pēc skaitītāja rādījuma aprēķinājām paši. Bieži vien par skaitītāja apskatīšanu man gadījās aizmirst, par to nereti atcerējos ap mēneša vidu. Tagad saņemam rēķinu, kas gan ir visai sarežģīts, līdz galam visas pozīcijas, piemēram, obligātās iepirkumu komponentes aprēķinus, tajā nesaprotu ne es, ne vīrs. Tas gan saistīts ar to, ka mēs kopš rudens esam sākuši ražot elektrību arī paši - esam uz mājas jumta uzstādījuši saules baterijas, kas saražoto elektroenerģiju dod tīklā. Tomēr, tā kā saulainu dienu bijis maz, turklāt saules baterijas mums ir pavisam nesen, pagaidām vēl ir grūti izdarīt plašākus secinājumus par to, kā tas atsaucas uz mūsu rēķinu par elektrību.»
Apmierināta ar viedā skaitītāja iespējām ir arī vides inženiere Marika Rošā. «Mūsu privātmājā viedo skaitītāju uzstādīja pirms pāris gadiem pilotprojekta ietvaros. Mums ir iespēja Sadales tīkla mājaslapā aplūkot savu elektrības patēriņu, kāds tas ir katrā stundā. Tādējādi mēs varam redzēt, kad tieši un kāpēc tas ir vislielākais,» stāsta M. Rošā. Viņa arī uzsver, ka «informācija, kuru iegūstam no viedā skaitītāja, ļaus pieņemt lēmumu, vai un kad uzstādīt saules kolektoru». Vides inženiere uzsver: «Pēc viedā skaitītāja uzstādīšanas mēs neesam novērojuši, ka tas uzrādītu lielāku elektrības patēriņu, nekā iepriekš uzrādīja vecais skaitītājs.»