Kamēr daļa analītiķu domā, ka investori, it īpaši mazie, centīsies no akcijām atbrīvoties, citi norāda, ka Ķīnas atbildīgo iestāžu rīcībā ir plašas iespējas tirgus tālākai stimulēšanai un, tā kā valdība nav ieinteresēta akciju tirgus kritumā, turpināsies tā atjaunošanās. Visbeidzot trešie paredz ilgāku nestabilitātes un krasu svārstību periodu. Daudzi eksperti arī uzskata, ka Ķīnas akciju tirgus tālākā virzība kļūs skaidra šāgada rudenī, tostarp kā argumenti tiek izmantoti ne tikai loģiski apsvērumi, bet arī statistika, kurai atbilstoši Ķīnas biržu indeksi kritiskos rādītājus visbiežāk sasniedz oktobrī.
Ne mazāk pretrunīgi ir arī viedokļi par to, kādu ietekmi Ķīnas biržās notiekošais atstās uz reālo ekonomiku. Galvenās bažas raisa varbūtība, ka nepieciešamība atmaksāt kredītus akciju tirgus jauna krituma gadījumā novedīs pie likviditātes trūkuma un attiecīgi reālās ekonomikas saraušanās, kas atsauksies gan uz Ķīnu, gan globālā mērogā, jo samazinās pieprasījumu pēc importa un starptautiskās tirdzniecības apjomus.
Optimisti, lai arī ne īpaši pārliecinoši, tomēr apšauba šāda scenārija iespējamību, norādot - pat ja akciju tirgus piedzīvos kritumu, kredītu apjoms Ķīnas ekonomikā nav tik liels, lai izraisītu pilnvērtīgu krīzi, bet līdzekļu pārdale Ķīnas iekšienē ir lokāla mēroga vētra ūdens glāzē, kas globālo ekonomiku neskars.
Vienlaikus nedrīkst aizmirst, ka Ķīna, neraugoties uz tās ekonomikas nozīmību, nav vienīgā risku apdraudētā valsts pasaulē, un gadījumā, ja tiešām vairākas krīzes notiks vienlaikus, sekas globālajai ekonomikai var kļūt visnotaļ neprognozējamas.