Pēc divnieku sacensībām Sandis Prūsis bija sadusmojies ne pa jokam. «Nelietīga rīcība, neko citu es nevaru pateikt. Ja tā būtu pirmā reize, tad vēl varētu pieciest, bet vācieši šādi izrīkojas itin bieži, kad sacensību laikā pamatīgi snieg.» Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens startēja pirmie, un pirms tam bobsleja kamanu iestumšanas posmā trase netika iztīrīta. Rezultāts starta ieskrējienā bija neraksturīgi slikts Melbārža ekipāžai (4,98 sekundes pret 4,82 s, kuras uzrādīja šveicieši Beāts Hefti/Alekss Baumanis), taču pavisam katastrofālu tendenci uzrādīja izejas ātrums, jo pats trases sākums tomēr ir apjumts. «Parasti es uz šādiem gājieniem cenšos nereaģēt, taču šoreiz mans pacietības mērs bija pilns un uzrakstīju protestu. Būtībā šādā situācijā pirmo braucienu vajadzēja atcelt.»
Latvijas protests tika noraidīts, taču interesanti, ka 100 eiro naudas iemaksa Prūsim tika atdota atpakaļ. Ja protestu noraida, nauda parasti paliek Starptautiskās Bobsleja un skeletona (FIBT) federācijas rīcībā. Tas tikai norāda, ka FIBT pārstāvji zināmā mērā atzina, ka Prūsim bijusi taisnība. Ar nokārtu galvu latviešu virzienā skatījies arī Vācijas izlases treneris Kristofers Langens. «Man pret Vācijas komandu nav nekādu pretenziju, jo viņi nav vainīgi. Nelietīgi rīkojās trases strādnieki.»
Prūsim nebija iebildumu arī pret pilotu darbībām brauciena laikā. Otrajā braucienā Melbārdim/Dreiškenam starta ieskrējiena rezultāts jau bija tikai vienu sekundes simtdaļu sliktāks nekā Hefti ekipāžai (4,82 pret 4,81 sekundi), un arī finišā mūsējie bija otrie aiz Hefti/Baumaņa.
Četrinieku sacensībās laikapstākļi un strādnieki vairs neietekmēja rezultātus. Iespējams, kaut kādā veidā augstākie spēki nogludināja netaisnību. Otrajā braucienā rupji kļūdījās vācietis Frančesko Frīdrihs, un tas pavēra ceļu uz goda pjedestālu Melbārža četriniekam. «Abi piloti nobrauca ļoti labi,» īsumā četrinieku sacensības rezumēja Prūsis.