Uzņēmumu dibinātāji nereti izvēlas tos nosaukt visai asprātīgi, lai izceltos un pievērstu uzmanību savai produkcijai vai piedāvātajiem pakalpojumiem, liecina pētījums, kurā aplūkoti uzņēmumi, kas Latvijā dibināti no 2011. līdz 2013. gadam, no katra gada izvēlētas 20 firmu ar interesantu nosaukumu. Interesanti, ka pētītie uzņēmumi kopumā 2013. gadā ir 2,2 reizes audzējuši apgrozījumu salīdzinājumā ar 2012. gadu, savukārt tajā pašā laikā reģistrētie «parastie» uzņēmumi to spējuši kāpināt 1,5 reizes.
Pētījuma autoriem gan nav izdevies atklāt, kāda ir saistība vairāku uzņēmumu radošajiem nosaukumiem ar to darbības jomu, piemēram, tādos gadījumos kā Shoko-Lad, kas pārstāv auto apkopes un remonta nozari, vai Sievasmāte, kura lauciņš ir mākslinieku darbība. Tāpat nav skaidra saistība, visticamāk, grāmatā par Vinniju Pūku izlasītajam jaunvārdam Driznaks ar inženierdarbību un ar to saistītām tehniskajām konsultācijām.
Pētījumā skarti arī citi atraktīvi uzņēmumu nosaukumi - 2 lapsas, kas sniedz tulkošanas un tulku pakalpojumus, Kāp nost, kas pārstāv reklāmas aģentūru darbību, Spoku lapsa, kura niša ir bāru darbība. Uz pārdomām mudina nosaukums SIA Auzas, kas sniedz izglītības atbalsta pakalpojumus, un SIA Dod manam kumeļam, kas sniedz taksometru pakalpojumus. Savukārt būvniecības nozarē darbojošos uzņēmumu Ķirmis un Lāča pakalpojumi nosaukumi liecina par zināmu drosmi, paļaujoties, ka klienti uzticēsies firmai ar šādu nosaukumu. Humora izjūta piemīt arī grāmatvežiem, par to liecina tādi firmu nosaukumi kā MansMaks vai Aktīvs pasīvs pozitīvs.