Jau iepriekš, uzrunāts nosaukt atzīstamas un kritizējamas lietas, šobrīd no amata aizejošais LTV kurators NEPLP Gints Grūbe pozitīvajā galā min diskusiju veidošanu par aktuālām tēmām, bērnu un pusaudžu oriģinālraidījumus, subtitrēto un surdotulkoto apjomu pieaugumu, lielisko koncertu Dzimuši Rīgai un citus. Trūkumos Grūbe ieskaita multimediālu projektu niecīgo skaitu un gausumu sadarbībā ar otru sabiedrisko mediju - Latvijas Radio.
LTV atskaite par iepriekšējā gada darbu krāsojas optimistiskā zīmējumā. Jādomā, uzņēmuma valdē strādājošie pārdošanas profesionāļi saprot, ka gaudu dziesma par grūto dzīvi nebūtu īstais tonis.
Gan 2014. gada SP plānā, gan atskaitē skaidri un identiski uzrādīti galvenie SP uzdevumi un to izpilde. Precīzi definēti, izmērāmi, viegli atrodami dokumentu pirmajās lapās.
Cita lieta, ka tie nebūt nav vienīgie. Piemēram, atskaitē minēti NEPLP definētie saturiskie mērķi, kuru plānā nav vispār. Vēl ir satura prioritātes, veicamo darbu virzieni un citas lietas, par kurām nav skaidrības, kādā mērā un vai vispār tās pildītas. Daudzo uzdevumu pārklāšanās, neskaidrības, slēpšanās dažādās dokumentu vietās liek domāt, ka to vienkārši ir pārāk daudz. Kāda jēga izvirzīt, ja nav pārliecības par izpildi?
Problēma, ka SP plāns tiek pieņemts pirms Valsts budžeta akceptēšanas, kas noteikti koriģē plānotos apjomus un ko būtu lietderīgi minēt atskaitē.
Tie ir tikai daži no šīs sarunas autora ievērotiem akcentiem. Lasītājs, iespējams, pamanīs citus. Tas arī šīs intervijas galvenais uzdevums.