Savukārt par Aināra Šlesera un viņa domubiedru piedāvājumu iekļauties bijušo premjeru komandā Latvijas attīstībai vadītājs sacīja, ka vēlas no tā «pieklājīgi distancēties».
Pēc neveiksmes Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās LA piedzīvoja dažas pārmaiņas. E. Repšes domubiedrs un atbalstītājs, miljonārs Valērijs Belokoņs izstājās no biedrības Latvijas nākotnes forums, jūnija sākumā ziņoja aģentūra LETA. Taču daudziem negaidīti par vēlmi pievienoties šai E. Repšes dibinātajai biedrībai Latvijas Televīzijas raidījumā 1:1 paziņoja pazīstamais hokejists Sandis Ozoliņš, kurš nolēmis beigt karjeru sportā un tobrīd bija apņēmības pilns iesaistīties politikā.
Ozoliņš ietur pauzi
Pirms pāris dienām E. Repšem bijusi saruna ar S. Ozoliņu, kurš tomēr nolēmis ieturēt pauzi un mazliet pavērot politiskos procesus, pirms izšķiras par aktīvu darbību. Līdz ar to nav pārliecības, ka viņš kandidēs vēlēšanās. Taču ļoti iespējams, ka tajās startēs Andrejs Žagars, kurš bija lokomotīve Eiropas Parlamenta vēlēšanās - par spīti lieliem naudas ieguldījumiem, LA tomēr neieguva mandātu EP. Pēc vēlēšanām medijos parādījās ziņas, ka partijā iespējama varas pārbīde un pat līdera maiņa, par ko E. Repše tagad sacīja: «Baumas rodas tur, kur baumas rodas. Es pats biju pārsteigts.» Jūnijā E. Repše vairs nebija redzams publiskajā telpā, un partijas vārdā pārsvarā uzstājās tās ģenerālsekretārs Juris Pūce. Taču pēc atgriešanās no atvaļinājuma ārzemēs LA priekšsēdētājs atkal ir spara pilns.
E. Repše apstiprināja, ka ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA) notikušas sarunas, jo abiem politiskajiem spēkiem ir līdzīgs skatījums uz reģionu un biznesa vides attīstību. Tiesa, iepriekš LA valdes loceklis Vladimirs Reskājs, kurš piedalījies partiju sarunās, bija pamanījis arī atšķirības - viņš pretēji LRA pašvaldību pārstāvjiem uzskata, ka administratīvi teritoriālā reforma ir jāturpina, jo ir mazi novadi, kas pašu spēkiem nespēj attīstīties. Taču arī V. Reskājs partiju nodomu tuvināties vērtēja kā loģisku.
Reģionu alianses priekšsēdētājs, Babītes novada mērs Andrejs Ence par lēmumu neiet kopā ar LA sacīja, ka LRA vēlas saglabāt savu identitāti, «lai mūs nesaista ar politiķiem no citām partijām, bet Repše viņiem ir kā akmenī iekalts». Var secināt, ka, iespējams, reakcija būtu cita, ja E. Repši tomēr būtu izdevies nostumt un tad par kopīgās komandas premjera kandidātu varētu kļūt arī M. Bondars. Neoficiāli zināms, ka novadu pārstāvjiem bijušas šaubas arī par iespēju sadarboties ar Edgaru Jaunupu un dažādi vērtēts bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs J. Pūce. «Kad es iepazinos ar Einaru Repši, sapratu, ka viņš nav tāds, kāds ir izveidots viņa tēls,» būdams pozitīvās domās par priekšsēdētāju, sacīja V. Reskājs. Viņš uzsvēra, ka partijas vadītāju «neviens negatavojoties bīdīt nost un viņš paliks priekšsēdētājs».
Cīnīsies par vienu vēlētāju
Kad Vienoti Latvijai! vadītājs Ainārs Šlesers veidoja bijušo politikas smagsvaru komandu, viņš uzrunāja kādreizējos premjerus. E. Repše apstiprināja, ka «Šlesera kungs lūdza sarunu acīmredzot par šo tēmu, bet es neuzskatu par pareizu tādu komandas veidošanas principu, ja tā tiek komplektēta no dažādu partiju līderiem bez dziļāka ideoloģiskā seguma». Var pieļaut, ka E. Repšes un A. Šlesera vadītās partijas cīnīsies par vienu vēlētāju, kam svarīgas uzņēmēju intereses. Tas var mazināt kā viena, tā otra izredzes. No šī viedokļa var saprast citādi grūti izskaidrojamo piedāvājumu E. Repšem iet kopā ar cilvēkiem, kas viņa premjerēšanas laikā pirms desmit gadiem panāca valdības vadītāja atkāpšanos. A. Šlesers apstiprināja interesi par E. Repšes iesaistīšanu savā komandā, jo Latvija esot tik maza, ka katrs pieredzējis politiķis ir vērtība, pat ja viņam esot tikai viena laba ideja. «Vīru starpā var izrunāties, pateikt, ka biju vainīgs, un piedot,» teica A. Šlesers.
LA izredzes vēlēšanās saista ar savu programmu. EP vēlēšanās tā lika uzsvaru uz kultūru, nevis uzņēmējdarbību un veselības jomas attīstību, par ko plānots runāt Saeimas vēlēšanu kampaņā. LA priekšsēdis pieļauj, ka tā varbūt bija kļūda nepieminēt pārējās prioritātes, taču nacionālo valstu veselības aprūpe nav EP kompetencē. Ir LA biedri, kas pieļauj, ka ar E. Repši kā saraksta līderi starts vēlēšanās varētu būt veiksmīgāks, jo uz EP priekšsēdētājs nekandidēja. V. Reskājs cer arī uz priekšvēlēšanu diskusijām televīzijā, kur partijai ir visas iespējas sevi pārliecinoši pasniegt un «parādīt, ka mums ir labākā programma». Tas, ka vēlētājs ietekmējas no socioloģiskajām aptaujām, gan varot atstāt negatīvu iespaidu, jo reitingu tabulā LA ir zem piecu procentu barjeras. LA līderi vēlēšanu apgabalos bez E. Repšes vēl varētu būt J. Pūce, A. Žagars, V. Reskājs un Rihards Pīks. Taču pagaidām netiek atklāts, kā izdosies nokomplektēt pilnus sarakstus, kuros ir vieta 115 kandidātiem. Partiju dibināja tikai nedaudz vairāk kā 200 biedru.