Tā, piemēram, ir ļoti uzskatāmi redzams, ka viens no lielākajiem draugiem mums investīciju apmaiņas ziņā ir Kipra. Ka tas ir veids, kā paslēpt kādam citam piederošu kapitālu un to, kam tādas lietas visvairāk patīk, arī nav liels noslēpums. Bet tas var nozīmēt, ka tiešo investīciju ziņā Latvijā pirmajā vietā visdrīzāk kaut pastarpināti, bet ir Krievija. Jo īpaši, ņemot vērā, ka zviedru ieguldījumi tieši šogad dīvainā kārtā sāk no Latvijas aizplūst.
Redzot no Lietuvas ievesto preču lielo klāstu šīs kaimiņvalsts izcelsmes lielveikalu tīklā, brīžiem var rasties iespaids, ka teju otri vai trešie ieguldītāji Latvijā ir lietuvieši, bet tā nav. «Rangu tabulā» tie tikai devītajā vietā iepretim pirmajai pozīcijai, ko Lietuva ieņem Latvijas tiešo investīciju ārvalstīs ziņā. Tiesa, ja vērtējam apjomus (un tas tomēr ir nozīmīgāks rādītājs par vietu rindā), bilde apvēršas otrādi - kaimiņi ar savu devīto vietu mūsu pirmo pārspēj divkārt.
Taču vēl bēdīgāka aina paveras, ja ciparu izteiksmē salīdzinām mūsu ieguldījumus Igaunijā ar igauņu - Latvijā. Atpaliekam gandrīz... deviņkārtīgi. Lai nu kā, bet tas kaut kā neiet kopā ar daudzreiz dzirdēto žēlošanos par mūsu kā Baltijas valstu centra vājo konkurenci biznesa vides ziņā, kas gan, protams, nekādi neattaisno to, ka mūsu pašu investīcijas kaimiņzemēs tik vājas.
Diena