Svētku aģentūras pārstāvis un profesionāls pirotehniķis Ilmārs Āboliņš teic, ka pasūtījumi ir visu gadu, tukšāks laika sprīdis ir vien oktobris, novembris un februāris. Augustā īpaši daudz ir kāzu, kuru rīkotāji vēlas uguņošanu vai, piemēram, divu siržu sadedzināšanu. Uguņošana var būt visai dažāda - sākot no vienkārša pāris minūšu salūta līdz multimediālam priekšnesumam, kurā ir gan mūzika, gan, iespējams, video, arī gaismas strūklakas. I. Āboliņš teic, ka pati vienkāršākā uguņošana jeb salūts izmaksā ap 500 eiro. Ja vēlas klāt mūziku, kādu priekšnesumu, cenas attiecīgi aug.
«Kāds amerikāņu arhitekts ir teicis, ka mājai ir svarīgas trīs lietas - vieta, vieta un vēlreiz vieta. Tieši to pašu var teikt par uguņošanu. Arī tur izšķiroši svarīga ir vieta, kur tā notiek. Ja man lūdz Vecrīgā sarīkot milzīgu salūtu, kāds bija krastmalā uz Rīgas 800 gadiem, man nākas atteikt, jo Vecpilsētā, kas ir arhitektūras piemineklis, to izdarīt nevar. Katrai vietai ir sava specifika, kur ko var izdarīt un ko ne. Tostarp arī no drošības aspekta. Jāsaprot, ka arī salūta apskaņošana ir sarežģīta un prasa zināšanas. Reizēm klients iedomājas, ka salūta laikā uz palodzes izliks atskaņotāju un tumbas, un viss notiks. Praksē tas nestrādā. Tur ir jābūt speciālai aparatūrai un zināšanām, kā mūziku padarīt dzirdamu salūta laikā un kā abas šīs lietas sinhronizēt,» stāsta I. Āboliņš, uzsverot, ka uguņošanas priekšnesumi ir smalks darbs, kas prasa atbilstošu kvalifikāciju.
Savukārt studijas Fire Spirit dibinātājs Dmitrijs Pudovs dalās savos novērojumos, ka pašlaik šādi uguns šovi ir mazāk pieprasīti nekā tā sauktajos treknajos gados - 2006. un 2007. gadā. Protams, situācija ir uzlabojusies salīdzinājumā ar pēckrīzes laiku, taču gan privātie klienti, gan uzņēmumi daudz vairāk skaita naudu. Studija Fire Spirit piedāvā ne tikai uguņošanu, bet arī šovu Ritmiskā uguns ar perkusionistu grupas piedalīšanos. Savukārt Uguns šovā ir dzīvas uguns, dejas un mūzikas savienojums, kas ietver gan žonglēšanu ar degošām lāpām, gan dejas ar uguns vēdekļiem un kontaktžonglēšanu ar degošu zizli.
Kā atzīst D. Pudovs, vispieprasītākie ir tā sauktie budžeta varianti, kas ir daudz lētāki par šovu ar sarežģītiem horeogrāfijas elementiem. Fire Spirit piedāvā dažādus priekšnesumus, kuru cena svārstās no 100 eiro līdz pat 1000 eiro. Izmaksas atkarīgas no priekšnesumā iesaistītā cilvēku skaita un šova sarežģītības. Arī D. Pudovs norāda, ka ne visas telpas ir piemērotas uguns šovu rīkošanai. Piemēram, nederēs iekštelpas ar zemiem griestiem, taču liels, plašs angārs varētu būt gana piemērots.
Vieni no aktīvākajiem uguņošanas priekšnesumu pieprasītājiem ir kāzu rīkotāji, tāpat uz lielām jubilejām šādus priekšnesumus izvēlas uzņēmumi. Bez salūta neiztiek arī nevieni pilsētas svētki. Taču klientiem ir jāņem vērā gan vietas uzliktie ierobežojumi, gan drošības prasības.