Tribunāla spriedumā teikts, ka 88 gadus vecais Nuons Čea, kurš bija valsts diktatora Pola Pota vietnieks un režīma ideologs, un 83 gadus vecais Khieu Samphans, kurš bija komunistiskās Kambodžas formālā valsts galva un «publiskā seja», ir vainīgi «slepkavībās, politiskajā vajāšanā un citos necilvēcīgos noziegumos, kas ietvēra cilvēku piespiedu pārvietošanu, iedzīvotāju pazušanu un uzbrukumus cilvēka cieņai», vēsta BBC.
Apsūdzēto aizstāvji paziņojuši, ka viņu klienti nav izdarījuši viņiem inkriminētos noziegumus, tāpēc tribunāla lēmumu pārsūdzēšot.
Tiesas spriedumu klātienē noklausījās 900 cilvēku, to ar saviļņojuma asarām acīs sagaidīja vairāki desmiti klātesošo sarkano khmeru vajāšanas un spīdzināšanas pārdzīvojušo un režīma upuru pēcteči, kuri joprojām nespējot piedot saviem pāridarītājiem.
Kambodžas Komunistu partija jeb sarkanie khmeri pie varas nāca 1975. gadā, lai radītu agrāru sabiedrību. Cilvēces atmiņā šis režīms saglabājies ar savu asinskāro līderi P. Potu un lielo upuru skaitu, ko viņš aiz sevis atstāja. Konkrēts četrus gadus ilgā režīma upuru skaits nav zināms joprojām, tomēr vēsturnieki uzskata, ka tas svārstās no 1,4 līdz 2,2 miljoniem. Šajā laikā Kambodžas iedzīvotāju skaits bija aptuveni 7,5 miljoni.
1978. gada decembrī saspīlēto attiecību dēļ Kambodžas armija iebruka kaimiņvalstī Vjetnamā. Uzbrukums tika atsists, un pretuzbrukumā 1979. gada 7. janvārī Vjetnamas armija gāza sarkano khmeru režīmu.