«Iemesls šādam lūgumam bija aizdomas par to, ka it kā dzimtenē šo sievieti kāds vēloties nogalināt,» saka vēstnieks. Viņš piebilst, ka nav informācijas, vai Latvijā dzimusī kundze ar oficiālu lūgumu par patvērumu vērsusies kādā Vācijas valsts iestādē. «Toreiz saruna notika mutiski un pēc tam šī kundze tomēr izvēlējās doties atpakaļ uz Latviju. Mēs sazinājāmies ar viņas radiniekiem Latvijā, viņi atsūtīja nauda, lai šī kundze varētu tikt mājās, un mēs viņai palīdzējām visu nokārtot,» saka I. Kļava, uzsverot, ka viņam nav zināms, kāpēc latviete izvēlējusies tieši Vāciju. Taču vēstniecības rīcībā ir informācija, ka šī sieviete, kura tagad ar otrās pakāpes apdegumiem ievietota slimnīcā Berlīnē, iepriekš Latvijā bija ārstējusies kādā psihiatrijas klīnikā. Vēstnieks norādīja arī to, ka par ievietošanu šāda veida slimnīcā sieviete sūdzējusies Latvijas varas iestādēm.
Pēc svētdienas notikumiem pie Reihstāga, par ko samērā skopi rakstījuši arī vairāki vācu interneta portāli, apdegusī sieviete slimnīcā atrodas intensīvās terapijas nodaļā, un vēstniecības darbinieki regulāri sazinās ar slimnīcas darbiniekiem, lai sekotu tālākajiem notikumiem, līdz šī situācija būs atrisinājusies. «Šobrīd kārtojam šai kundzei Eiropas veselības apdrošināšanas karti, lai viņa varētu saņemt visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Tiklīdz varēsim, tiksimies ar viņu, lai noskaidrotu, kādi bija viņas rīcības motīvi un ko viņa vēlas darīt turpmāk,» saka I. Kļava. Viņš sola, ka vēstniecība sievietei, kuras personība ir zināma, bet oficiālās iestādes viņas vārdu neatklāj, palīdzēs gan tad, ja viņai būs iespēja un viņa vēlēsies palikt Vācijā, gan arī tad, ja viņa vēlēsies doties uz Latviju.
Sievietei notikuma vietā līdzi bija plakāts, kas liecina, ka viņa vēlējusies pievērst uzmanību politiskajai situācijai Latvijā un mūsu valsts valdības attieksmei pret viņas māti, taču precīzāk viņas rīcības motīvi būtu jānoskaidro Vācijas varas iestādēm, BNS stāsta Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis.