Kuģis atradās ceļā no Naņdzjinas uz dienvidrietumu pilsētu Čuncjinu, lielākā daļa no tā pasažieriem bija vecāki cilvēki, kuri devās 11 dienu ekskursijā. Pirmdienas vakarā tas iekļuva viesuļvētrā un apgāzās vietā, kur upe ir piecpadsmit metru dziļa. Apgāzies tas dreifēja vēl trīs kilometrus lejup pa straumi, līdz uzsēdās uz sēkļa netālu no krasta, kur tam grūti piekļūt ar glābšanas kuģīšiem.
Pēc kuģa nogrimšanas dažiem cilvēkiem pašiem izdevās izpeldēt krastā. Otrdienas laikā glābēji ar āmuriem klaudzināja pa kuģa dibenu, kas bija redzams no ūdens, cerībā, ka cilvēki, kas iekšpusē varētu būt palikuši gaisa «kabatā», varētu viņiem atbildēt. Tas, ka kuģis dreifējot nebija nogrimis, uzturēja cerību, ka tā korpusā saglabājies daudz gaisa, ko varētu izmantot dzīvi palikušie.
Ūdenslīdējiem izdevās vairākus cilvēkus izvilkt. Kuģa kapteinis arī ir izglābušos vidū. Viņš esot stāstījis, ka četru stāvu kuģis, uz kura atradās 406 pasažieri vecumā no 50 līdz 80 gadiem, kā arī ceļojumu aģentūru darbinieki un apkalpes locekļi, nogrimis divās minūtēs pēc tam, kad to sasniegusi vētra. Lielākā daļa cilvēku tajā brīdī bija devušies gulēt. Kuģis nav raidījis negadījuma signālu. Informāciju par notikušo citiem nodevuši cilvēki, kuri izpeldēja krastā.
Ķīnas televīzija CCTV vēstīja, ka kapteini un kuģa mehāniķi aizturējusi policija.
Jandzi ir trešā garākā upe pasaulē, kas bieži pārplūst vasaras lietu sezonā.
Glābšanas operācijā otrdien bija iesaistīti trīs tūkstoši cilvēku un 50 glābšanas kuteri.
Nogrimušais kruīzu kuģis Eastern Star ir 76,5 metrus garš un 11 metrus plats. Tā maksimālā ietilpība ir 534 cilvēki.
Otrdien glābšanas darbi turpinājās arī pēc tumsas iestāšanās, taču tos apgrūtināja spēcīgs vējš un stiprs lietus. Laikraksts People's Daily vēsta, ka trīs kuģa katastrofā bojāgājušo mirstīgās atliekas tika atrasta 50 kilometru lejup pa straumi.
CCTV ziņo, ka katastrofas laikā vēja ātrums pārsniedza 130 km/h. Pēdējās diennakts laikā nolijušā lietus daudzums sasniedza 150 mm.