Operāciju veica divas ārstu brigādes: sirds ķirurgu komanda profesora Romāna Lāča vadībā - Ints Putniņš, Uldis Strazdiņš -, anesteziologi, reanimatologi Evas Strīķes vadībā un transplantologi koordinatori S. Truškova vadībā, informē slimnīcas sabiedrisko attiecību pārstāve Ieva Stibe. Pēc ārstu teiktā, pacients jūtas labi, tagad galvenais ārstu uzdevums ir nodrošināt atbilstošu imūnsupresijas terapiju, lai nenotiktu donora orgāna atgrūšana.
Par pacientu, kuram pārstādīja sirdi, šogad rakstīja žurnāls Ir, tobrīd viņš gaidīja rindā. Vīrietis žurnālam minējis, ka sev pārmet, ka laikus nebija gājis pie ārsta, jo specifiskas sāpes krūtīs juta gadus trīs, pastiprināti svīdis, arī dzīvesveids nebija veselīgs. Viņam palīdzējusi procedūra, kas noņem aritmiju, un ieoperētais defibrilators, kas neļauj strauji kristies pulsam, rakstīja Ir. Toreiz vīrietis arī izteicies - saprot, ka rinda uz sirds transplantācijas operāciju var arī nepienākt, «jo sabiedrība ir orientēta uz materiālām vērtībām un cīnās par izdzīvošanu, nevis aizdomājas par orgānu ziedošanu».
Kā Dienai stāsta S. Truškovs, pašlaik sirds transplantācijas gaidīšanas rindā ir pieci pacienti - četri vīrieši un viena sieviete. Iepriekšējā transplantācijas operācija tika veikta februārī 36 gadus vecam kuldīdzniekam. Pērngad bija klusums - nebija nevienas sirds transplantācijas. Apmēram puse sirds transplantācijas operācijas pacientu joprojām dzīvo, saka R. Lācis. Gājuši bojā gan dažādu iemeslu dēļ, piemēram, viena paciente mirusi no H1N1 gripas aptuveni pirms gada.