Tajā pašā laikā Whole Foods Market saviem klientiem piedāvāja sviesta kulšanas meistarklasi, bet Londonas Borough Market organizēja produktiem veltītu lekciju ciklu, vienu atvēlot sviestam. Un visbeidzot tika publicēti jauna pētījuma rezultāti, kas apliecina, ka nepastāv tiešas saiknes starp piena taukiem un sirds slimībām. Sviests ir nīsts un mēģināts aizstāt gan ar maģisko margarīnu, gan izmaksu ziņā lētāko augu tauku maisījumu. Pēc ilgstošas demonizēšanas tas lēnām, bet konsekventi tiek reabilitēts un uz galda atkal celts goda vietā. Brokastu putra ar kūstošu sviesta piku vai tikko ceptas maizes rika, apziesta ar dāsnu sviesta kārtu. Kur nu vēl sviesta kruasāns ar brokastu kafiju. Tā ir īsta bauda! Mūsu garšas kārpiņas sajūt ne tikai aukstu un karstu, rūgtu un saldu, bet arī dažādas ēdiena tekstūras, tātad arī sviestu. Tā profilu ietekmē vairāki savstarpēji saistīti faktori - piena liellopu šķirne, to barība un piena pārstrāde.
Īsti augstu sviesta kvalitātes latiņu pacēluši skandināvi un franči. Kulinārijas ceļvežos joprojām atzīmē, ka labākie skandināvu restorāni sviestu kuļ uz vietas. Francijā toni nosaka tās slavenākais sviesta meistars Žans Īvs Bordjē. Tāpat sviesta pasaulē Echirᅢᄅ ir zīmols ar nemainīgi augstas kvalitātes reputāciju. Par tā panākumu atslēgu tiek uzskatīts fakts, ka visas kooperatīva saimniecības atrodas nelielā rādiusā, kas garantē, ka govis mielojušās līdzīgās ganībās.
Tā palēnām iedvesmojos izaicinājumam sakult sviestu mājās, kas, patiesību sakot, ar elektrisko putotāju ir gana ātrs process un neprasa vairāk par septiņām minūtēm. Ķēpīgākā ir sviesta skalošana, lai atbrīvotos no paniņām, kas ātri sasmok un sviestu dara vecu un smakojošu. Saldkrējuma sviests ir rūpniecisko ražotāju pienesums, jo tradicionāli nokrejotais krējums tika krāts vairākas dienas, līdz bija nepieciešamais daudzums sviesta kulšanai, un tajā brīdī vecākais krējums pienskābo baktēriju ietekmē jau bija sācis rūgt. Izvēlējos tikko rūgt sākušu mājas saldo krējumu, kam baktērijas jau bija piešķīrušas maigu un patīkami skābenu pēcgaršu.
Krējumu vēl nedaudz vēsu sāku putot. Vispirms tas sabiezē un veido gaisīgas pūkas, bet, kad to pārkuļ, sakrītas smagnējā un izvagotā masā. Turpinot kulšanu, parādās iedzeltenas, graudainas sviesta piciņas un atdalās pērļu baltas paniņas. Kad daudzās piciņas saveļas kopā, kulšanu pārtrauc, nokāš paniņas un pikuci stingri izspiež. Spaidot sviestu skalo ledusaukstā ūdenī, līdz tas vairs neiekrāsojas duļķaini balts. Sviestu izmīca, ietin pergamentā un uzglabā ledusskapī.