Azerbaidžāna politiski uztur visai ciešas attiecības gan ar Krieviju, gan ar Turciju. Krievija ir Azerbaidžānas kaimiņvalsts un viens no stratēģiskajiem partneriem. Savukārt Turciju tā uzskata par brāļu valsti un galveno militāro sabiedroto.
Azerbaidžānas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Novruzs Mamedovs teicis: «Turcija mums ir tuvs sabiedrotais. Arī Krievija ir mums tuva un draudzīga valsts. Azerbaidžānai ir vēsturiskas saites ar abām valstīm. Sakari ar abām valstīm atrodas augstākajā līmenī.»
Tiesa, Azerbaidžānas iespējamo miera baloža lomu varētu apgrūtināt tās konflikts ar Armēniju, kurā Krievija uzstājas galvenā moderatora lomā. Savukārt Turcija ir solījusi militāras garantijas gadījumā, ja Azerbaidžāna sāktu militāru operāciju okupētās teritorijas atbrīvošanai. Pēdējā laikā palielinājusies spriedze uz Armēnijas - Azerbaidžānas frontes līnijas, kas liek daudziem izteikt minējumu, ka jauns karš par Karabahu nav aiz kalniem.
Savā ziņā Azerbaidžānas lomu palielina tas, ka tā nav pieslējusies nevienai no starptautiskajām koalīcijām Sīrijas konflikta risināšanā - ne rietumvalstu, ne Krievijas un Irānas koalīcijai. Tas ļāvis izvairīties no attiecību sabojāšanas ar ziemeļu kaimiņvalsti, vienlaikus nesaņemot pārmetumus no Turcijas un rietumvalstīm.
Kommersant citē neatkarīgā politiskā komentētāja Vugara Hasanova prognozes par R. T. Erdogana vizīti Azerbaidžānā. Turcijas prezidents varētu lūgt savu azerbaidžāņu kolēģi uzņemties tiešu sakaru nodibināšanu starp Turciju un Maskavu, kas sava aizvainojuma dēļ noraida tiešā dialoga iespējamību, kamēr Turcija neatvainojas. Otrs scenārijs varētu būt, ka Turcija lūdz Azerbaidžānu aktivizēt darbības Kalnu Karabahā, lai novirzītu Krievijas uzmanību no Sīrijas.