Pašlaik Zviedrijā jaundzimušā vecāki var par abiem kopā saņemt 16 mēnešus apmaksāta atvaļinājuma, no kuriem 60 dienas pienākas tēvam. Plānots, ka no 2016. gada tēvi varēs izmantot par mēnesi vairāk.
Abi vecāki varēs palikt mājās pirmos trīs mēnešus pēc bērna piedzimšanas un pēc tam savā starpā sadalīt atlikušos 10 mēnešus apmaksātā atvaļinājuma. Tā laikā vecāki saņems 80% no savas vidējās izpeļņas.
Zviedrija bērna kopšanas pabalstu ziņā ir viena no devīgākajām valstīm pasaulē, lai gan apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu, kurš ir ilgāks par gadu, iespējams saņemt arī Francijā, Somijā un Vācijā.
No 185 valstīm tikai ASV un Papua-Jaungvinejā nav iespēju iegūt apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu. ASV jaundzimušā vecāki pēc dzemdībām var saņemt 12 nedēļu bezalgas atvaļinājumu, lai paliktu mājās ar jaundzimušo. Trijos štatos - Kalifornijā, Ņūdžersijā un Rodailendā - gan darbojas jaundzimušo bērnu vecāku atbalsta programmas.
Palīdzība jaundzimušo vecākiem jau kļuvusi par vienu no nākamo prezidenta vēlēšanu ASV kampaņas jautājumiem. Demokrātu kandidāti Hilarija Klintone un Mārtins O'Malijs aicinājuši uz federālās politikas izmaiņām, kas nepieciešamas, lai atbalstītu jaunos vecākus.
Pašlaik vairāk nekā 80% jauno māmiņu ASV atgriežas darbā mēneša laikā pēc dzemdībām. Pētījumi liecina, ka gadījumos, kad māte atgriežas darbā ātrāk par 12 nedēļām pēc dzemdībām, palielinās varbūtība, ka bērns netiks barots ar krūti un netiks laikā potēts.