Vecāku biedrības pārstāve Iveta Pavziniuka sarunā ar Skolas Dienu stāsta, ka atceras - visi skolotāji piekrita tam, ka skolās jāattīsta bērnu talanti, taču viena skolotāja būtībā ar savu atbildi ieskicējusi patieso situāciju. «Atzīstu, ka visas tur minētās lietas skolā ir svarīgas vai ļoti svarīgas. Vai tas nozīmē, ka es savā novadā šīs svarīgās lietas īstenoju ikdienas darbā? Baidos, ka ne,» tā aptaujas anketā atbildējusi pedagoģe.
Viena no būtiskākajām lietām, kas pedagogiem traucē darbā ar skolēniem, ir lielais bērnu skaits klasē. 46% aptaujas respondentu uzskata, ka klasē ar 30 bērniem attīstīt katra bērna individuālo talantu ir neiespējami.
Optimālais bērnu skaits būtu līdz 12 - tā uzskata 55% respondentu, bet 43% domā, ka klasē var būt arī 20 bērnu. Secinājums gan ir viens - 98% respondentu uzskata, ka klases skolās ir pārāk lielas.
Pēc I. Pavziniukas domām, šādā situācijā nekavējoties būtu jāaicina kopā vecāki, skolu direktori, skolotāji un izglītības pārvaldes pārstāvji, lai meklētu atbilstošus risinājumus.
Pat ja skolotājs lielajās klasēs spētu pamanīt bērnu spējas, viņam esošajā situācijā nav nekādu instrumentu un laika, lai šīs spējas attīstītu, atzīmē vecāku pārstāve. Tāpēc situācija patlaban paliek šādā līmenī: vecāki saprot, ka skolā bērnu talantus, visticamāk, nebūs iespējams attīstīt, un savu spēju robežās vēro bērnu paši un palīdz viņiem tikt galā. I. Pavziniuka gan atzīmē, ka tā nav pedagogu vaina - pašreizējā pieeja vienkārši nav talantus attīstoša.
Skolēnu skaits klasē gan, iespējams, neatrisinātu visas problēmas. No pētījuma izriet, ka lauku skolām būtu jābūt talantu kalvēm, jo tur pārsvarā ir līdz 20 bērniem klasē, taču visbiežāk tas tā nav. Tāpēc atkal ir jautājums diskusijai - kā lauku skolas pārvērst talantu skolās, ja atbilstošs bērnu skaits tur jau ir, jautā I. Pavziniuka.