Sohn, īstajā vārdā Kristofers Teilors, ir viens no aktuālā mūzikas procesa līderiem. Šāgada pavasarī viņš izdeva debijas albumu Tremors - tā ir ārkārtīgi emocionāla, pat melodramatiska, pastorāla, kraukšķīga elektroniskā mūzika. Vārdi tajā tiek dekonstruēti un pārvēršas par mantru, skaņas noslēpumaini raustās, dziesminieks mums vēsta par savu vientulību un eksistenciālo krīzi - klausītāji var raudāt, taču var arī dejot.
Jau piecus gadus londonietis Kristofers Teilors dzīvo Vīnē. Viņš stāsta, ka pārcēlies uz Austrijas galvaspilsētu, jo nav jutis ne emocionālu, ne radošu saikni ar Londonu. Toties, jau būdams kontinentālajā Eiropā, viņš kā no jauna atguvis savu britu identitāti un atkal var sajust Londonu kā savu pilsētu. «Londonā es daudz ko iemācījos, taču Sohn mūzikas radīšanai bija nepieciešama pavisam cita pieredze, kuru es ieguvu Vīnē,» viņš saka. Londona ir skudru pūznis, turpretim Vīne ir mierpilna pilsēta, kurā nekur nav jāskrien un var atgūt kontroli pār laiku.
Par Kristofera Teilora muzikālo pagātni gandrīz nekas nav zināms. «Saprotiet, Sohn - tas ir ļoti nopietni. Lai gan to sauc par projektu, tas ir mans pirmais «es». Būtībā es to nosaucu par dēlu (Sohn - no vācu valodas), jo tā ir asinsradniecība. Ar visu to, ko es biju darījis pirms tam, tā nebija. Uz skatuves un ierakstā es nebiju tas, kas es patiesībā esmu. Taču šajā gadījumā ir vienādības zīme. Es nevēlējos novērst klausītāju uzmanību ar savu pagātni,» sarunā ar žurnālu Interview uzsver Sohn.
Viņu spēcīgi ir ietekmējis grupas Radiohead albums Kid A (2000). Kopš tā laika Sohn sāka interesēties par elektronisko mūziku un centās to radīt pats. Ilgus gadus viņš darbojās, izmantojot datoru un digitālās tehnoloģijas, taču mākslinieka daiļradē viss mainījās, kad viņš pirmo reizi pieskārās analogajam aprīkojumam: veciem sintezatoriem un bungu mašīnai. «Tādējādi manā mūzikā ienāca kļūdas, un tās bija ļoti pareizas kļūdas. Tās padarīja dziesmas dzīvākas,» skaidro Sohn. Tajā laikā viņš nolēma ierobežot informācijas daudzumu, kuru ielaiž savā dzīvē: mūziķis sāka mazāk runāt un izdarīt mazāk lieku kustību, taču vairāk domāt. Šo apsvērumu vadīts, viņš no savas mūzikas izsvītroja pusi lieku skaņu.
Vārdi viņa skaņdarbos ir nevis jēgas avots, bet vēl viens instruments. «Dziesmas ideja man ir svarīgāka par tekstu. Vispirms rodas dažādas nozīmīgas kļūdas, no kurām izaug melodija, un kādā brīdī es saprotu - jā, šajā vietā ir nepieciešams teksts. Es to apzināti piemeklēju skanējumam. Tekstu savā mūzikā es uztveru nevis kā vārdus, bet zilbes. Principiāls ir nevis tas, ko es dziedu, bet - kā tas skan. Jēgu vārdiem piešķir mūzika,» apgalvo Sohn.
Sohn koncerts notiks šovakar plkst. 20 koncertzālē Palladium Rīga. Biļetes maksā EUR 15, tās var iegādāties Biļešu servisa tīklā.