Zane Ernštreite nu jau tradicionāli sadarbojas ar izdevniecību Neputns. Kad jaunā māksliniece beidza Latvijas Mākslas akadēmiju, viņu kā potenciālu grāmatu dizaineri atzīmēja pat grāmatu mākslas vēstures autoritāte Valdis Villerušs. Zane ir grāmatas dizainere vārda tiešā izpratnē. Viņas kompetencē ir viss no grāmatas bloka fiziskā veidola līdz attēlu izlasei, burtu garnitūras jeb fontu izvēlei. Māksliniece pati veidojusi ne vien salikuma vizuālo konceptu, bet arī pati to īstenojusi, datorā saliekot un sagatavojot iespiešanai katru lappusi.
Kirils Kirasirovs savā elegantajā, minimālistiskajā manierē rūpējies, lai uz Ingas Ābeles stāstu krājuma vāka būtu redzams kaut kas atbilstošs noskaņai, kāda viņam radusies no teksta. Gan Zane, gan Kirils ir vieni no pašlaik pieprasītākajiem grafiskajiem dizaineriem.
Uz Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējiem māksliniekiem Irēnu Lūsi un Guntaru Sietiņu dizains šoreiz neattiecas. Viņi zīmējuši ilustrācijas atšķirīgām grāmatām. Profesors Sietiņš iejuties starpkaru Latvijā, attēlodams Zentas Ērgles atmiņu krājumā aprakstīto vidi un notikumus. Savukārt Irēnas Lūses ilustrācijas Ineses Zanderes dzejoļiem drīzāk ir gleznotas, nevis zīmētas. Oriģinālus, cerams, redzēsim kādreiz atsevišķā izstādē. Kamēr tādas nav, arī Princešu piedzīvojumos varam priecāties par mākslinieces skaidro un dzidro glezniecības valodu. Būtiski, ka tas atbilst izdevniecības Liels un mazs politikai - aicināt bērnu grāmatām pievērsties nopietnus, patstāvīgus un radoši pilnvērtīgus māksliniekus.
Grāmatu skaistumkonkursa nosaukums katru gadu atgādina Miķeļa Goppera 1935. gadā dibinātās ekskluzīvā dizaina un tirāžu izdevniecības Zelta ābele nostādnes par skaistām grāmatām, kas būtiskas nacionālai kultūrai. Trīsdesmitie gadi ir tāla pagātne, bet cilvēki joprojām veido grāmatas ne vien lai nopelnītu honorāru, bet lai godīgi uzzīmētu un saliktu skaistu grāmatu.