Pētījuma laikā tika apkopti dažādi statistikas rādītāji no vairāk kā 70 pasaules valstīm, vēsta BBC.
OECD izglītības nodaļas vadītājs Andreas Šleihers norādījis, ka labākie testu rezultāti nāk no Austrumāzijas skolām, kuras tehnoloģiju ieviešanā ir bijušas "ļoti piesardzīgas". Viņš gan uzsver, ka tas nenozīmē, ka tehnoloģija un izglītības materiālu digitalizēšana ir nelietderīga, viņaprāt pētījums ilustrē nepieciešamību pēc citādākas pieejas.
Pētījumā apkopots, ka visvairāk internetu skolā lieto Austrālijā - gandrīz 60 minūtes dienā, bet vismazāk Dienvidkorejā, kur laiks pie interneta skolā nepārsniedz 9 minūtes.
Atklāts, ka skolēni, kur datorus skolā lieto "ierobežotā daudzumā - vienu divas reizes nedēļā" uzrāda labākus rezultātus kā tie, kuri datorus lieto bieži. Piemēram, Singapūra, kurā mācību stundas ar datoriem ir ierobežotas uzrāda augstāko digitālās lietotprasmes līmeni.
Šleihers norādījis, ka plašāka pieeja tehnoloģijām rada lielāku risku, ka skolēni nevis paši izpilda uzdoto, bet to nokopē viens no otra vai no interneta.
Taču OECD pētījumā arī norādīts, ka piemēram mācību grāmatu digitalizēšana un pēc tam vieglāka jaunākā satura aktualizēšana, var palīdzēt sasniegt labākus rezultātus.
Kā norāda BBC, pasaulē katru gadu tiek investēti apmēram 24 miljardi eiro.