Inflācijas straujais kāpums, kas bija vērojams martā un aprīlī ir nedaudz pierimis. Gada atlikušajos mēnešos inflācijas līmenis svārstīsies 2,5%-2,8% robežās. Savukārt līdz ar gadu miju būs vērojams cenu lēciens, ko ietekmēs nodokļu izmaiņas, galvenokārt akcīzes nodokļa palielināšanas dēļ.
Pārtikas, jo īpaši piena produktu, cenas šogad ir uzrādījušas krasāku kāpumu, nekā tika gaidīts. To noteica pieprasījuma atdzīvošanās apstākļos, kad piedāvājums bija pielāgojies jaunam līdzsvaram un nespēja reaģēt uz izmaiņām tirgū. Tuvākā perspektīvā situācija normalizēsies, taču ekonomiskās perspektīvas pasaulē sola labvēlīgu pieprasījuma pieauguma turpināšanos. Tajā pašā laikā tam sekos arī piedāvājums, kas kāpumu ierobežos.
Inflācijas izmaiņas atspoguļo arī naftas cenas atgūšanos, kam seko arī siltumenerģijas cenas. Patlaban skatījums uz tirgu ir, ka tirgū turpinās valdīt pietiekams daudzums naftas, kas nozīmē, ka turpināsies cenu īstermiņa svārstības, ko noteiks sezonālās izmaiņas pieprasījumā, piemēram, naftas pārstrādes rūpnīcu apkopes periods un arī OPEC lēmumi, bet ne fundamentālas izmaiņas tirgū. Šā gada inflācijas prognoze ir 3%. Nākamgad nodokļu reformas ietekmē inflācija turēsies šā gada līmenī.