Tiesa gan, ka Citadele banka lieta tiesā varētu nonākt tikai pēc šā
gada 1. augusta, kad Parex pavisam tiks sadalīta divās bankās.
Firebird Funds izpilddirektors Hārvijs Savikins skaidro, ka kopš laika, kad Parex nonākusi valsts rokās, bankas mazajiem akcionāriem radīti zaudējumi, ko veicinājusi bankas jaunās vadības un kontrolpaketes īpašnieka rīcība. Viņš arī skaidro, ka notikumi, kas saistās ar bankas pārņemšanu turēti slepenībā no mazajiem akcionāriem. «Tāda rīcība Parex bankas lietā nesusi nopietnus zaudējumus Latvijas, kā valsts, draudzīgajām attiecībām ar investoriem,» tā H. Savikins.
Otrs uzņēmums, kas izskata iespējas iesūdzēt jaunizveidoto Citadele banka, pagaidām ar savu komentāru nedalās, taču šo informāciju nenoraida.
Par Parex mazo akcionāru ārvalstīs nodomiem lietas kursā ir arī kāds cits bankas mazais akcionārs – Filips Rajevskis. Viņš atbalsta abu ārvalstu fondu ieceri un arī ir gatavs cīnīties par savām investīcijām Parex bankā.
AS "Parex bankas" valsts kapitāla daļu turētāja Privatizācijas aģentūra (PA) nevēlas komentēt iespējamās tiesvedības, kas var sākties "Parex bankas" sadalīšanas gadījumā. PA atturas sniegt komentārus, lai gadījumā, ja tiesvedība tiešām sāktos, nekādā veidā netiktu ietekmēta Latvijas puses pozīcija.
PA Ārējo sakaru daļā biznesa portālam "Nozare.lv" uzsvēra, ka, izstrādājot "Parex bankas" restrukturizācijas plānu, tika ņemti vērā un vērtēti iespējamie tiesvedību riski, taču par iespējamo tiesāšanos aģentūra komentārus nevarot sniegt, jo vēl nav zināmas konkrētas prasības.
"Restrukturizācijas plānu ir izstrādājis starptautisks finanšu konsultants "Nomura International plc", to ir apstiprinājusi darba grupa un valdība, visi procesi ir rūpīgi izvērtēti, lai restrukturizācijas ieviešanas posms būtu veiksmīgs," bažas par restrukturizācijas procesa iespējamo neveiksmi gadījumā, ja sāktos tiesāšanās, noraida PA.
(papildināta ar pēdējām trim rindkopām)