Tiesa, komentējot situāciju pasaulē, ekonomisti norāda arī uz pozitīvām ziņām, piemēram, SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis stāsta, ka, pēc centrālo banku atzinumiem, patlaban situācija pasaulē uzlabojas un tiek gaidīta ekonomikas atveseļošanās.
Gašpuitis teic, ka makroekonomikas jomā izskan pozitīvas ziņas, jo īpaši pieaugošie iepirkumu vadītāju indeksi un dati par ASV darba tirgu.
Eksperts norāda, ka arī finanšu tirgos valda optimisms un, piemēram, ASV fondu tirgus indekss Standard & Poor’s 500 gada otrajā ceturksnī kāpis gandrīz par 20%, kas ir lielākais ceturkšņa pieaugums kopš 1998. gada. ''Tas ir pievilcīgi, bet esam tālu no galvassāpēm brīvas vides,'' brīdina SEB bankas eksperts. Ar Covid-19 saslimušo skaita pieaugums pēc dažādu ierobežojumu mīkstināšanas daudzviet, tajā skaitā arī Latvijā, vedina domāt, ka dažādu sarežģījumu netrūks.
Paātrina procesus
Latvijas Bankas (LB) padomnieks Andris Strazds, komentējot situāciju, izsaka viedokli, ka šī krīze pasaulē nav īpašs lūzuma punkts, tā drīzāk ir paātrinājusi jau iepriekš zināmās tendences – gan pozitīvās, gan negatīvās. ''Krīze neapšaubāmi ir veicinājusi digitalizāciju un dažādu darbību veikšanu attālināti, bez fiziskas klātbūtnes. Sagaidāms, ka tā arī pastiprinās automatizācijas tendences, jo iekārtas koronavīrusu saķert nevar. Protams, attiecīgi pieaug kiberuzbrukumu draudi, un ir visnotaļ iespējams, ka nākamais ''koronavīruss'' būs kāds NotPetya 2.0.,'' tēlaini spriež centrālās bankas ekonomists.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 13. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!