''Jaunākie uzņēmēju un patērētāju noskaņojuma rādītāji apstiprina, ka [Covid-19] krīzes zemākais punkts jau ir pārvarēts un ekonomikas izaugsme atsāksies, lai gan, salīdzinot ar situāciju pagājušajā gadā, atsevišķās nozarēs vēl būs vērojams samazinājums. Nodarbinātības valsts aģentūras dati rāda, ka pēdējos mēnešos piedzīvotais straujais bezdarba pieaugums praktiski ir apstājies un no jūlija vidus bezdarbnieku skaits sācis nedaudz samazināties,'' visai optimistiski tendences raksturo arī mūsu valsts Finanšu ministrija.
Jānorāda gan, ka Finanšu ministrija tomēr arī brīdina – Covid-19 izplatības riski joprojām pastāv. ''Ekonomikas attīstību pašlaik visbūtiskāk ietekmē epidemioloģiskā situācija, un tā tas ir gan Latvijā, gan citur pasaulē. Lai gan līdz šim Latvijai izdevies ļoti sekmīgi ierobežot Covid-19 izplatību, pēdējā mēneša dati par situācijas attīstību pasaulē un arī tieši Eiropā nav iepriecinoši. Līdzās straujajai Covid-19 izplatībai ASV un Latīņamerikā ir vērojama arī visaptveroša infekcijas palielināšanās Eiropas valstīs un Āzijā, tostarp valstīs, kas Covid-19 iepriekš jau bija visai sekmīgi ierobežojušas. Līdz ar to nav izslēgts straujš infekcijas uzliesmojums arī Latvijā, vēlreiz krasi sabremzējot ekonomikas attīstību un liekot noteikt jaunus, daudz smagākus biznesa un pārvietošanās ierobežojumus,'' sagatavotajā situācijas izvērtējumā akcentē Finanšu ministrija.
Noskaņojums uzlabojas
Šā gada jūlijā tā dēvētais Ekonomikas sentimenta rādītājs Latvijā bija 87,63, kas ir par 3,9 punktiem vairāk nekā jūnijā, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP). Te jāpaskaidro, ka Ekonomikas sentimenta rādītājs raksturo kopējo sociāli ekonomisko situāciju valstī.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 7. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!