Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs, Brīve
"Eiropas diktāts" ir tikai vairojis atbalstu populistiem un eiroskeptiķiem Itālijā

Attiecību krīze vēršas plašumā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
4.vara
4
"Itālijas un Francijas attiecību krīze" būtu jāskata plašākā kontekstā. Re, par ko pašlaik uztraucas Francijas mediji, par Makrona vēlmi ierobežot vārda brīvību. Makrons ir teicis, ka "informācija ir sabiedrisks labums, un varbūt valstij vajadzētu to finansēt. Šim mērķim vajag, lai informācijas verifikāciju subsidētu valsts..." Žurnālisti to uztver kā vēlmi ierīkot cenzūru mediju redakcijās, kas pārbaudītu vai noteiktu, kas ir patiess un kas nav patiess. Pat centriski kreisā laikraksta "Le Monde" (kas agrāk visādi atbalstīja Makronu) žurnālisti šo vēlmi vērtē kā "délirant" (murgainu, ārprātīgu), "kas pierāda, ka šis cilvēks nav nobriedis, lai būtu par prezidentu". Frančiem tā bija apnikuši vecie politiķi, ka viņi ir ievēlējuši jauno. Tagad viņi kož sev pirkstos. Itālija ir blakus Francijai, tāpēc itāļi labi zina visu, kas notiek Francijā. Makrons ir sakaitinājis ne tikai savu tautu, bet laikam arī itāļu tautu. Salvīni reitings pieaug katru reizi, kad Makrons atver muti.
jautājums
j
Francijā kāda sieviete sūdzējās policijai par sava bijušā drauga (turka) vardarbību. Laika gaitā viņa bija iesniegusi 5 sūdzības policijā, bet policijas reakcija acīmredzot nebija pietiekama. 6.sūdzību viņa nav paspējusi iesniegt, turks viņu ir nodūris ar nazi. Francija ir ratificējusi Stambulas konvenciju par vardarbības izskaušanu pret sievietēm. Vai šī konvencija palīdz Francijas sievietēm?
Piparam
P
Tu esi pareizi uzskaitījis Itālijas problēmas. Būtu vērts piezīmēt, ka visas šīs problēmas ir radušas iepriekšējo valdību laikā, tāpēc jau itāļi šoreiz ir ievēlējuši politiķus, kuri pirms tam nebija pie varas. Problēma tiešām ir līdzīga Grieķijas problēmai, bet tikai daļēji. Itālijas priekšrocība, ka tai atšķirībā no Grieķijas ir spēcīga rūpniecība. Ja Itālijas IKP ir mazāks par Francijas IKP, tad Itālijas rūpniecība ir lielāka par Francijas rūpniecību. Taču tas protams nepalīdzēs Itālijai izrāpties no šīs bedres. Galvenā problēma ir eiro nauda, kas Itālijai nav piemērota. Pirms pievienošanās eirozonai Itālijas ekonomika labāk vai sliktāk attīstījās, bet kopš eiro ieviešanas tā ir nonākusi strupceļā. Pirms 150 gadiem, apvienojot vienā valstī attīstītākus ziemeļus un mazāk attīstītus dienvidus un ieviešot vienotu naudu, Itālijas ziemeļi ir kļuvuši vēl bagātāki, bet dienvidi vēl nabagāki. Ar eiro ieviešanu visa Itālija ir nonākusi dienvidu lomā.
Piparam
P
Ar tiem miljardiem ir jautri. ES ir atradusi vairāk nekā 200 miljardus Grieķijas glābšanai, bet nezina kā atrast 10 miljardus, kas pietrūks katru gadu pēc Anglijas izstāšanās. Tas rāda, ka šo 10 miljardu problēma ir pasaka maziem bērniem. Savukārt Itālijas glābšanai Eiropai tiešām nav resursu. Un vienīga iespēja atrisināt problēmu ir Itālijas izstāšanās no eirozonas. Tur gan vēl ir cita problēma. Pirms eirozonas Itālijā bija liras un visi parādi bija izteikti lirās. Tad liras tika aizstātas ar eiro. Izstājoties no eirozonas, ir divi risinājumi. Pirmais: visi eiro Itālijā tiek aizstāti ar lirām, arī parādi, Itālija devalvē liru un automātiski samazina parādu. Otrais: Itālija ievieš liru, bet parādi paliek eiro, šādā gadījumā Itālijā nonāk vēl lielākā krīzē, līdz ar to šis risinājums Itālijai nav pieņemams. Eiropas Savienībai nepatīk neviens no risinājumiem, jo abos gadījumos eirozonai ir problēmas.
  • 5
  • 1
Pipars to Piparam
P
Kā tur bija tai teicienā (Bolivārs divus neizturēs)... Ja Grieķijas parāda restrukturizācijai pa šo desmitgadi iztērēja pāri par 200 miljardiem tad ir absolūti skaidrs ka uz Itālijas parāda restrukturizāciju naudas vienkārši nav... un nebūs... Klāt tam visam eirozonas birokrātija nezina pat to kur ņemt naudu budžeta cauruma lāpīšanai kas radīsies aizejot Lielbritānijai!... Vēl ir jautājums par deviņdesmito gadu Māstrihtes vienošanos ko Itālija ir uzņēmusies, bet NEPILDA... Principā ja paskatāmies tad kaut cik Māstrihtes normas pilda tikai nedaudzas valstis... Igaunija Luksenburga Bulgārija Čehija Rumānija Dānija... un tas ir viss!!.? Pārējie spļauj virsū!... Eh ... man viss šitas atgādina padomijas 80 gadu beigas... kaut kā skumji.. atkal ne tik tālā priekšā mums nākotnē rēgojās bandītisko juku laiku 90-mito gadu analoģija pie nosacījuma un arī ja PAVEIKSIES un NEBŪS kara ar Krieviju!
  • 5
  • 2
Žaks Paganels
Ž
Nav vainīgs ne eiro, ne iestāšanās ES, bet gan pašas nācijas godaprāts. Arī ar liru Itālijai bija vēl lielākas problēmas, jo drukāja daudz vairāk liru nekā pieauga IKP. D-Eiropas valstis (varbūt izņemot dažas Balkānu valstis) ir cita tālu no centrāleiropiešu un ziemeļeiropiešu mentalitātes.
  • 4
  • 2
Pipars
P
2017. gada beigās Itālijā tika reģistrēti 185 miljardu eiro parādi bankām, runa iet par maksājumiem kas no iedzīvotāju puses nav samaksāti vai arī par maksājumiem kuri ir nopietni kavēti. (Tas ir rekords jo sastāda 1/4 daļu no visas eirozonas problemātiskajiem maksājumiem) ja dalām šos 185 miljardus uz 60 miljoniem iedzīvotāju tad sanāk uz katru Itāli 3083 eiro!...ho ho... Starp citu Itālijas valsts parāds ir pārsniedzis 139% jeb 2.8 triljonus! Nu un neaizmirsīsim ka ir vēl arī ne banku parādi... pastāv vēl taču arī tā saucamā "slavenā" Itālijas mafija... ar pavisam pavisam citiem procentiem... Vienu vārdu sakot skumja bilde - otrā Grieķija ja ne sliktāk!..
ļuļa
ļ
viss pareizi, tikai sedlenieks aizmirsa piebilst, ka kamēr brisele romai aizliedza plānoto budžeta deficītu, draudot ar sankcijām, tikmēr francijai tas tika atļauts uz urrā. un kad junkeram prasīja, kāpēc francija var atļauties budžeta deficītu virs 3%, bet itālija nevar, junkers atbildēja, ka francija to drīkst, jo ir francija. arī šis fakts itāļu mīlestību uz briseli pilnīgi noteikti nevairoja.
Sedlenieks priecājas
S
Kur Eiropā problēmas, tur ir kremlinu prieks.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neizbēgamās ārkārtas vēlēšanas

Mēneša sākumā, 6. novembrī, Vācijā ar notikumam atbilstīgu skandālu izjuka valdošā jeb luksofora koalīcija, un tagad valsti ar ļoti augstu ticamības pakāpi gaida pirmstermiņa vēlēšanas.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē