Apstākļos, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) beidzis šķirot korupciju pēc politiskās piederības un pašattīrīšanās procesi sākušies pat Satversmes aizsardzības birojā un Valsts ieņēmumu dienestā, par laimi, nav pamata cerēt, ka kāds ar revolucionāru apziņu un uzplečiem piesegs flangus, kamēr jauno partiju vecās sejas ar godīguma un pretkorupcijas saukļiem pārdalīs (nevis pārcirtīs!) koruptīvās shēmas.
Šodien, 12 dienu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām un tikai septiņus mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām, ir sajūta, ka partijas, paradoksālā kārtā, iespējams, izņemot Jauno Vienotību, nav īsti spējušas nostiprināties vai ir iekšēju satricinājumu gaidās. Tāpēc Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuru kampaņā liela daļa partiju izvēlējušās komunicēt tieši par vispārējām Eiropas Savienības līmeņa tēmām, diez vai īsti ļaus nomērīt, par ko signalizē vēlētāju balsis. Vai tas būs atbalsts konkrētas partijas darbībai valdībā? Vai tas būs protests pret citas partijas (-u) darbību valdībā? Vai varbūt Eiropas Parlamenta vēlēšanas laba daļa izmantos kā "kļūdu labojuma" iespēju savam 6. oktobra balsojumam Saeimas vēlēšanās.
Vēlētāju attieksmē, lai cik daiļrunīgas izskatītos priekšvēlēšanu socioloģiskās aptaujas, tomēr valda liels nezināmā īpatsvars.
Tas, ka vēlētāji norāda, ka balsos par valdības partijām, ir dabisks socioloģisko aptauju fenomens brīdī, kad vecie nedarbi ir piemirsušies vai tiek asociēti ar partijām, kas nostumtas no varas, bet jauni nedarbi vēl tikai tiek vārīti. Ir iestājies tāds bezvēja periods, kas kuru katru brīdi arī var beigties.
Par spīti tam, ka, daļēji pateicoties aizspriedumiem pret pašu partiju KPV LV, iekšlietu ministra un ekonomikas ministra darbības bijušas pakļautas kritikai un sazvērestībām par ietekmi no malas, tieši Sandis Ģirģens un Ralfs Nemiro pirmie savlaicīgi saņēmuši pilnvērtīgam darbam nepieciešamās pielaides valsts noslēpumam. Protams, oficiāli Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pielaidi neliegs, ja nebūs šaubu par to, ka pretendents spēs glabāt valsts noslēpumu, tomēr tas, ka Ģirģens un Nemiro nav noņemti no trases, izmantojot šo diskvalificējošo iemeslu, bet saņēmuši caurlaidi pie lielā politiskā galda, arī kaut ko nozīmē. Tomēr abi nāk no izsmietās un kritizētās "populistu partijas" KPV LV.
Atzīšana par labu esam pilnvērtīgam darbam valdībā ļauj domāt, ka Ģirģens un Nemiro no lielās politikas skatuves nepazudīs arī tad, ja galīgi izšķīdīs pati partija. Tas, vai viņi būs aktuāli pārvilināšanai uz citiem politiskajiem spēkiem nākamajā vēlēšanu ciklā, atkarīgs no pašiem.
FKK
Poļitičeskijs
par politisko cenzūru tvnet.lv