Kašmīras reģions, jāatgādina, vēl kopš 1947. gada (kad Britu Indija sadalījās Indijā un Pakistānā) ir kļuvis par galveno vairāku bruņotu konfliktu starp Ņūdeli un Islāmābādu cēloni, bet reliģiski motivētas pretrunas starp vietējiem hinduistiem un musulmaņiem bieži pāraug asiņainā attiecību skaidrošanā. Lai kopaina būtu pilnīga, jāpiebilst, ka daļu Kašmīras kopš 1962. gada Indijas un Ķīnas kara kontrolē Pekina.
Tāpat Kašmīras Indijas daļā nav retums radikālo islāmistu rīkoti terora akti, kuri gandrīz nemainīgi noved pie abu šo nozīmīgo valstu attiecību saasināšanās, jo Indija konstanti vaino Pakistānas valdības un drošības dienestus Kašmīras islāmistu atbalstīšanā. Ko Islāmābāda, protams, tikpat konstanti noliedz, lai gan netrūkst gadījumu, kad aizdomas par atsevišķu tās drošības struktūru saistību ar teroristiem ir guvušas vismaz netiešu apstiprinājumu.
Arī šoreiz terora aktam sekojusī Ņūdeli rīcība ir izrādījusies lielā mērā paredzama – uzreiz pēc uzbrukuma tūristiem tika paziņots par līguma ar Pakistānu par Indas upes ūdeņu izmantošanu darbības apturēšanu, par prasību visiem Pakistānas militārajiem diplomātiem līdz 1. maijam pamest Indiju, par daļas Indijas diplomātu atsaukšanu no Pakistānas u. c. Islāmābāda savukārt ir izsludinājusi kaujas gatavību savos bruņotajos spēkos, kā arī paziņojusi par nodomiem veikt jaunas zeme – zeme klases raķetes izmēģinājumus un spērusi vēl citus soļus.
Vienlaikus, lai arī abas puses neskopojas ar kareivīgu retoriku, vismaz pagaidām to soļi vairāk līdzinās nevis vēlmei eskalēt attiecības, bet gan darbībām, bez kurām iztikt vienkārši nav iespējams (pilsoņi nesapratīs). Par to liecina arī atsevišķas piesardzīgas publikācijas abu valstu presē – ka nepieciešams rūpīgi izmeklēt uzbrukumu, jo var gadīties, ka tā ir provokācija un kādas "trešās puses" vai "ieinteresēto spēku" mēģinājums atgriezt pēdējos gados salīdzinoši normālās (cik tas vispār iespējams) Indijas un Pakistānas attiecības konfrontācijas sliedēs.
Ir vēl arī citas pazīmes, kuras liecina – līdz bruņotām sadursmēm (bet gan Indija, gan Pakistāna ir kodolvalstis) konfrontācija nenonāks. Cits jautājums, ka tikpat ticami izpaliks arī pilnvērtīga izmeklēšana, kas diemžēl nozīmē, ka šādi terora akti turpināsies.