Sabiedrība ir arī piedevusi valdībai pandēmijas sākumā skopo un joprojām birokrātiski smagnējo atbalsta piešķiršanu Covid-19 krīzes skartajām jomām, kā arī nodokļu maksātāju naudas notrallināšanu savdabīgās sabiedrisko attiecību kampaņās.
Tomēr šajā ziemā, kad situāciju sarežģī energoresursu cenu lēciens, mūsu sabiedrības pacietība var izsīkt.
Nesen sociālajos tīklos kādas biznesa organizācijas vadītājs, kurš savas nozares intereses allaž aizstāvējis diplomātiskā formā, par politisko eliti pauda ļoti negatīvu un skarbu viedokli, tā apliecinot, ka lojalitāte pret valdošo koalīciju sarūk pat tolerantākajiem cilvēkiem. Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras nesen publiskotā aptauja rāda, ka uzņēmēji valdības darbu kopumā vērtē zemu – ar 3,8 ballēm 10 ballu skalā. Uzņēmēji uzskata, ka "valdības darbs ir haotisks un neprognozējams". Ir būtiski uzsvērt, ka nav vērojama viena politiskā spēka kritika – zemāk vērtētie ministri ir veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP). Savukārt augstāk vērtētie, pārsniedzot piecu ballu atzīmi, ir ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P). Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vērtējums uz kopējā fona ir stabili vidējs.
Tiesa gan, nav noliedzams, ka ir valstis, piemēram, kaimiņzeme Lietuva, kur šoziem prasmi elastīgāk pielāgoties apstākļiem demonstrē ne tikai politiskā elite, bet arī biznesa vide. Turklāt Latvijas uzņēmēju vidū ir pa kādam indivīdam, kura publiskā retorika liek domāt – viņš pandēmiju uzskata par vispasaules sazvērestību tieši pret viņu, tomēr tik šaurs skatījums nav vairākumam.
Tādēļ Latvijas uzņēmēju izteiktā neapmierinātība ar valdības darbu mūsu politiskajai elitei būtu jāuztver kā nopietns signāls, ko nevajadzētu augstprātīgi ignorēt. Augstprātība jau iepriekš ir sagādājusi bēdīgus rezultātus vēlēšanās gan konkrētiem politiķiem, gan arī politiskajiem spēkiem. Turklāt nav runa tikai par šoruden gaidāmo Saeimas vēlēšanu iznākumu, bet par to, vai izdosies saglabāt mieru sabiedrībā.