"Ēnu ekonomika un nodokļu nemaksāšana kropļo konkurenci, un tas jāņem vērā VID darbiniekiem. Godīgie uzņēmēji negodīgo tirgus dalībnieku rīcības rezultātā kļūst nekonkurētspējīgi un pat izbeidz darbību,» Dienai nesen atzina arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
Taksometru nozare, protams, izceļas īpaši - gan ar aso vēršanos pret tiem nozares pārstāvjiem, kuri atļāvušies skaļi pateikt, ka pelēkais sektors beidzot jāizskauž, gan ar to, ka nozares pārstāvji neatlaidīgi klauvē pie valsts institūciju durvīm, piedāvājot detalizēti izstrādātus priekšlikumus tam, kā ēnu ekonomiku mazināt. Tomēr vismaz pagaidām priekšlikumi iestrēguši diskusijās. Finanšu ministre intervijā Dienai sola, ka šajā jautājumā noteikti iedziļināsies, un, ņemot vērā viņas līdzšinējo izpratni par uzņēmējdarbības vidi, var cerēt, ka Reiznieces-Ozolas pievēršanās minētās nozares problēmām sekmēs ēnu ekonomikas apkarošanu.
Pēdējā laikā par pozitīvu piemēru Latvijai ļoti bieži un daudzās jomās tiek minēta Igaunija. Protams, nav tā, ka pie ziemeļu kaimiņiem viss ir ideāli, bet pie mums - viss slikti. Tomēr skaitļi tendenci parāda. Piemēram, SSE Riga pētījums atklāj, ka 2014. gadā ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā bija aptuveni 24% no IKP, bet Igaunijā - vien aptuveni 13%.