Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Asociācija: Valstij vajadzētu kompensēt ierobežojumu dēļ ēdinātājiem radušos zaudējumus

Papildu ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai sabiedriskās ēdināšanas iestādēm radīs zaudējumus, kuri valstij būtu jākompensē, pauda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Viņš norādīja, ka papildu ierobežojumu ietekmē ēdināšanas iestādēs būs mazāks viesu skaits, kas negatīvi ietekmē apgrozījumu. Tāpat līdz ar papildus prasībām būs grūtāk apkalpot viesus. Pinnis pauda cerību, ka valdības šodien papildu ieviestie ierobežojumi būs, kamēr tiks monitorēta situācija un nebūs ilgstoši.

Asociācijas pārstāvis uzsvēra, ka infekcijas uzliesmojumi ēdināšanas iestādēs nav ēdinātāju vaina, jo nozares uzņēmēji kopumā visus līdzšinējos ierobežojumus apzinīgi ievērojuši. Drīzāk tas skaidrojams ar apmeklētāju cilvēcisko faktoru - ne visi apmeklētāju paši godprātīgi ievērojuši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijas.

"Nozare, protams, pildīs normatīvi aktu prasības, jo mūsu interesēs ir saglabāt epidemoloģisko situāciju pēc iespējas zemā līmenī, lai cilvēki uz Latviju brauktu arī no ārvalstīm. (..) Nozare vienmēr ievērojusi prasības un papildus ierobežojumi nav nozares vaina. Ja tie jāpastiprina, tad valstī vajadzētu ievest kādu zaudējumu kompensācijas mehānismu nozarei," viņš pauda, norādot, ka "nozare dzīvo no dienas uz dienu", jo turpmāko prognozēt nevar.

Komentējot, kādas tieši kompensācijas vajadzētu, viņš teica, ka tas vēl jāizvērtē. Tās varētu būt subsidētās darba vietas vai citi atbalsta mehānismi. Nozarei par šo jautājumu jau ir bijušas sarunas ar Ekonomikas ministriju. "Ņemot vērā cilvēcisko faktoru kā ierobežojumu cēloni, sagaidām papildus atbalsta mehānismus," viņš noslēdza.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets šodien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus.

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, ko šodien ārkārtas sēdē izskatīja valdība, papildina noteikumus Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, precizējot infekcijas izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus.

Noteikts, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) skaidri salasāma publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā.

Tāpat līdz 1.septembrim pagarināts ierobežojums cilvēku pulcēšanai sabiedriskās ēdināšanas vietās. No rītdienas, 11.jūlija, iekštelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par četriem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt ārtelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā manāmi palielinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits. Aizvadītajā diennaktī valstī veikts 1841 Covid-19 tests un reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Zināms, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar vēl pieciem saslimušajiem SPKC sācis saziņu.

Līdz šim valstī veikti 165 610 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1165 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.

Top komentāri

K.
K
nav ko vazāties pa krogiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Spēle ar valsts naudu(4)

Laikā, kad grūtībās nonākušajiem privātajiem uzņēmējiem nereti līdz pat sīkākajai niansei nākas sniegt argumentus un pamatojumus, lai varētu vispār pretendēt uz finanšu palīdzību Covid-19 negatīvo se...

Priekšvēlēšanu solījumi šķeļ valdību(2)

Kampaņa Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanām kļuvusi par partiju vairāksolīšanu ne tikai galvaspilsētas, bet arī visas valsts mērogā. Sākuši ar jauniestādāmo koku skaitu un frāzēm par Rīgas dra...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē