Fragments no intervijas:
Kādus projektus īstenojat bijušo rūpniecisko teritoriju revitalizācijas jomā?
Viens no pēdējā laikā plašāk zināmiem projektiem ir bijušās Tabakas fabrikas pārveidošana, telpas uz laiku pielāgojot Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām. Pēc aptuveni četriem gadiem, kad JRT pārcelsies uz izremontētajām telpām Lāčplēša ielā, šīs telpas izmantos Latvijas Kultūras akadēmija. Ēkā paredzēts izvietot viņu mācību telpas, kā arī kultūras inkubatoru.
Vēl viens interesants objekts ir Aristida Briāna ielā 13, kur kādreiz, šķiet, darbojās vīnu ražotne. Šeit iecerēts izveidot prototipēšanas darbnīcas, bet gala lietotāji šīm telpām būs Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola.
Okupācijas muzeja pārbūve ilgstoši kavējas. Kāda ir pašreizējā situācija?
Tik tālu, kā ar šo projektu ir šobrīd, nekad nav būts. Tas beidzot ir iegājis finiša taisnē. Paredzam, ka tuvāko nedēļu laikā projekts varētu tikt iesniegts būvvaldē, un paralēli mēs būsim gatavi – kad būs saņemti visi saskaņojumi un arī projekta ekspertīze – sludināt otro iepirkuma kārtu. Pirmā kārta ir jau noslēgusies, tajā ir 14 pretendentu. Negribu šobrīd dot solījumu projekta gala realizācijai, bet pamatakmens nākamā gada laikā ir jāieliek, un mēs to izdarīsim. Kopējo laukuma skatu kardināli varētu mainīt projekta otrā kārta, kas paredz izveidot memoriālu represētajiem. Bet pats muzeja apjoms palielināsies uz Grēcinieku ielas pusi.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 6. novembra, numurā!
voo
Trollis JT
Martens-Liepaja.