Viņš stāstīja, ka krietni pirms 2018.gada februāra, kad tika aizturēts Latvijas Bankas prezidents, Kazāks ir makšķerējis kopā ar Rimšēviču, tomēr abu attiecības nevarot raksturot kā ciešas.
"Pāris reizes bijām makšķerēt, bet nevar teikt, ka tas liecina par ciešām saitēm. Nedomāju, ka biju draugu lokā. Jau labu laiku neesmu bijis ar viņu makšķerēt. [Rimšēviča] Reputācija pirms tam ir viena lieta, bet pēc tam - otra. Pēc 2018.gada februāra mums ir tikai darba lietas, ne vairs privātas," atzina Kazāks.
Tāpat Kazāks norādīja, ka līdz 2018.gada februārim Rimšēvičam bija nevainojama reputācija, nozīmīga loma Latvijas ekonomikā, kā arī pielaide valsts noslēpumam. "Kur vēl drošāks cilvēks, ar kuru runāt par Latvijas ekonomiku," viņš piebilda.
Kazāks arī noliedza izskanējušo informāciju, ka viņa nonākšana Latvijas Bankas padomē notikusi, pateicoties labām attiecībām ar Rimšēviču.
"Amatam mani uzrunāja Latvijas Bankas padomes locekle Zoja Razmusa. Pirmais jautājums, kuru viņai uzdevu - vai tas ir viņas priekšlikumus? Un viņa atbildēja apstiprinoši. Tas bija vienīgais apsvērums iet uz priekšu. Man nav aizmugures šajā jomā," teica Kazāks.
Jau ziņots, ka Rimšēvičam pilnvaru termiņš amatā beidzas šogad decembrī.
Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons apsūdzēti saistībā ar korupciju, taču abi līdz šim publiski nolieguši līdzdalību viņiem inkriminētajos noziegumos.
Līdz šim publisko piekrišanu ieņemt šo amatu pauduši Kazāks, bijusī Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre un Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka.
Itamars Toledano
P
Atkal meli