Februāra beigās jūs, sociālajā tīklā X atbildot uz kāda cita X lietotāja ierakstu, paudāt: "Ticu, ka lielākais vairums domā līdzīgi – maksājot nodokļus, mēs rūpējamies par savu mīļo Latviju, saviem līdzcilvēkiem. Ne tikai pieaugušie, arī jaunieši. Lai vairotu uzticību, valstij jāstāsta, kur līdzekļi tiek izlietoti, un maksimāli jāmazina absurdie, nelietderīgie tēriņi." Man šī jūsu attieksme šķiet ļoti simpātiska un loģiska, jo īpaši runājot par nodokļu maksātāju naudas izlietošanas praksi. Jūsuprāt, kuras būtu tās lietas, kas būtu jāmaina, lai cilvēkiem radītu sajūtu, ka mēs visi esam vienā laivā un atbildīgi gan par nodokļu maksāšanu, gan šīs naudas kvalitatīvu izlietojumu, tostarp jo īpaši šo sajūtu uzsverot jauniešiem? Protams, šim visam kontekstā ir arī VID kā nodokļu administrācija.
Līdz šim tas kopējais dominējošais priekšstats par VID ir bijis "jūs esat iestāde, kas mums atņem naudu", bet tad, kad ar cilvēkiem aprunājas individuāli, viņi jau saprot, ka VID ir tas, kas palīdz valstij iekasēt nodokļus. Bet kur valstī šī nauda paliek – tas paliek miglā tīts. Mēs uztveram par pašsaprotamu, ka braucam pa ceļiem, ka mums ir ārsti un policija, un armija, kas stāv gatavībā pret jebkādiem draudiem, bet nepadomājam, no kurienes rodas tā nauda, lai to visu varētu uzturēt. Tāpēc vienmēr saku: nodokļi ir domāti tam, lai mēs visi
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 11. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00