Vai un kā digitālo tehnoloģiju laikmetā ir mainījusies tūrisma centru loma?
Vienubrīd jau arvien skaļāk izskanēja balsis, ka no tūrisma centriem vispār jāatsakās un šo jomu vajag atstāt lielajām aģentūrām, kuras nodarbosies ar pakalpojumu mārketingu. Taču mārketings ir pēdējais posms tūrisma ķēdītē, jo ir vairāki citi, ne mazāk svarīgi pienākumi – jāstrādā ir ar uzņēmējiem, jāpiedāvā viņiem iespēja mācīties, redzēt ko jaunu. Ir dažādi veidi, kā to darīt – viens no tiem Ludzas novadā ir Sadarbnīca, kas saved kopā tūrisma uzņēmējus. Ir skaidrs, ka viens cilvēks nevar izdarīt visu to, ko mūsdienās prasa, it īpaši, ja viņš dzīvo laukos, tālu no lielajām pilsētām, taču, apvienojoties vairākiem kopā, tas ir iespējams. Pērn Sadarbnīcu vadīja Raimonds Platacis, kurš ilgus gadus darbojies reklāmas jomā, bet šogad tā plānota pieredzes bagātās izaugsmes treneres Ivetas Graudiņas vadībā.
Šis laiks ir tik mainīgs un piedāvājumiem bagāts, ka visu laiku ir jāpapildina zināšanas, jāmeklē jaunas nišas. Atceros, ka kādreiz piecus gadus varēji dzīvot uz "veciem taukiem", bet šobrīd – labi ja pusgadu. Arī jaunās tehnoloģijas strauji ienāk, prasot citu pieeju tūrisma pakalpojumiem. Tas pats jāsaka par darba stilu un pieeju. Ne visi spēj turēt līdzi un izsekot pārmaiņām. Ko darīt? Jāmeklē biznesa partneris, kuram ir lielāka jauda.
Jūs jau sen darbojaties šajā jomā. Kādus atceraties tās pirmsākumus?
Esmu bijusi klāt pie Ludzas novada tūrisma šūpuļa. Tas bija laiks, kad te bija balts laukums kartē. To var teikt ne tikai par Ludzu, bet Latgales reģionu kopumā. Vai daudzi tobrīd zināja, ka Ludza ir vecākā Latvijas pilsēta un lielisks tūrisma galamērķis? Pa 30 gadiem ir izdevies popularizēt šo vietu. Lai to panāktu, sāku soli pa solim. Vēru vaļā dabas grāmatas, katalogus, lai apzinātu šīs puses dabas objektus – kur
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 22. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60