Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +18 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Dizaineri

Bikše: Termins "Latvijas modes industrija" ir naivs

Latvijas modes industrijas pienesums valsts kopējā ekonomikā ir tik mazs, ka Centrālā statistikas pārvalde to atsevišķi pat neizdala, bet Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesors Aigars Bikše vērtē - kā termins vārdu savienojums "Latvijas modes industrija" ir naivs, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu Top 10.

Modes mākslinieki piedalīsies modesTalkā

Sestdien, 15.decembrī no plkst.16.00-21.00 Miera ielas Ziemassvētku jampadrača ietvaros notiks pasākums modesTalkas, kurā apmeklētāji kopā ar esošajiem un jaunajiem modes māksliniekiem radīs apģērbus no lietotām drēbēm un citiem materiāliem. modesTalka tiks rīkota kafejnīcā TAKA, informēja biedrības Humana People to People in Latvia pārstāve Rūta Kronberga.

Iedvesmojoties no domām par Baltijas jūras nākotni

Pagājušā gada rudenī, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu ietvaros, Rīgā bija skatāma unikāla izstāde 16 soļus tuvāk, kurā sešpadsmit atzīti dizaina jomas profesionāļi no Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas piedāvāja savu redzējums par tīru un dzīvības pilnu Baltijas jūru un skatītājiem rādīja arī savus iepriekšējos radošos darbus.

Ar H&M ienākšanu Latvijā saskata draudus vietējiem modes dizaineriem

Zviedrijas apģērbu zīmola Hennes and Mauritz (H&M) veikalu atvēršana Latvijā var radīt draudus vietējiem modes dizaineriem, šādu viedokli biznesa portālam Nozare.lv pauda konsultāciju kompānijas RetailBaltic vadītājs un mazumtirdzniecības eksperts Zulfukars Tosuns.

Rīgas modes nedēļa ir klāt!

Kad kalendārs norāda, ka iestājies astronomiskais pavasaris, tad zini – tepat ir arī sezonas Riga Fashion Week (RFW) trakums. Šoreiz ir jūtama īpaša pašmāju dizaineru rosība – daži no viņiem, piemēram, Indra Salceviča, Agnese Narņicka, QooQoo, piedalīsies pat ar divām skatēm, kāds savu kolekciju jau sauc par vecu – piemēram, Natālija Jansone  – jo visi iespējamie konkursi ir apzināti, publika ar tērpiem iepazīstināta, atliek vien tos parādīt RFW.

Intervija ar Samsung dizaineri Junho Yang

Nav noslēpums, ka āzijas valstu tehnoloģiju nozares attīstība ir notikusi visai strauji. Ja iepriekšējās gadu desmitēs produktu dizains un saturs bija rietumvalstu konstruktoru veidots un āzijas valstīs tika pasūtīta to precīza ražošana, tad šodien āzijas valstis ir līdervalstu sarakstā, kas veic jaunu inovatīvu produktu izveidi. Āzijas valstis sākumā iemācījās kopēt, tad imitēt un šodien sāk rietumus apsteigt. Nākotnes silīcija ielejas atradīsies Korejā, Ķīnā un Japānā.

Mūsējie somu teritorijā

No 1.novembra latviešu dizaineru kolekcijas būs nopērkamas veikalā StockmanFestivāla Dizains. Nākotne 2009 laikā universālveikalā Stockmann tiek rīkots vēl līdz šim nebijis projekts — veselu mēnesi (no 1. līdz 30.novembrim) te būs nopērkamas sešpadsmit pašu mājās un ārzemēs novērtētu Latvijas dizaineru kolekcijas: tērpi, mājas aksesuāri, interjera priekšmeti un pat Latvijā radītas mēbeles.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide