Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vinila plates

Iebāz roku, līdz satausti

Pirms meklēt un iegādāties atskaņotāju, lai sāktu klausīties vinila plates, katram jāizvērtē, vai viņš ir gatavs, ka tās kļūst par viņa ģimeni un atkarību. Kāpēc? Jo tās prasa vairāk uzmanības, nekā sākumā šķiet.

Plates atkal griežas

Cilvēki, kuriem no mūzikas vajag tikai to, lai kaut kas skan fonā, turpinās mūziku klausīties savos telefonos. Taču īsti melomāni jau vairākus gadus klausās vinila plates, atgriežas arī kasetes, un pat pēdējos gados nežēlastībā kritušais kompaktdisks atkal tiek vērtēts augstāk nekā faili datorā vai telefonā, kuru iegūšanas ceļš paliek uz katra paša sirdsapziņas.

Lielbritānijā skaņuplašu pārdošanas apjomi sasniedz augstāko līmeni 18 gadu laikā

Šogad Lielbritānijā pārdots vairāk nekā miljons skaņuplašu, kas ir augstākais rādītājs kopš 1996.gada.Britu rokmūzikas grupas Pink Floyd jaunākais ieraksts The Endless River ir visātrāk pārdotā skaņuplate kopš 1997.gada.Skaņuplašu popularitātes atgriešanās ir neparasta industrijā, kurā pēdējos gados dominē digitālie ieraksti.

Rīgas modes bez Komjaunieša nozīmītes

Grupa Rīgas modes izdod debijas minialbumu vinila platē un nevēlas izklausīties aktuāli kā "visi tie utainie folkroka ansambļi"

Vinila diena Jersikas ielā

Vinila plates atgriežas un griežas – nu jau tam noticējuši arī tie, kuri vēl pirms pāris gadiem uzskatīja, ka tā ir tikai nostalģijas māktu melomānu iedoma. Arvien vairāk cilvēku pērk atskaņotājus un plates - augot pieprasījumam, likumsakarīgi aug arī piedāvājums. Pārsteigto jautājumi, ieraugot plates ar mūsdienu mūziku, par to, vai plates patiešām ražo arī tagad, atskan arvien retāk.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide