Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -2 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Egīls Zirnis

Vēsture Dienā: Visuma griba(3)

Izmantojot jauko copy-paste metodi, pirmo teikumu no 1995. gada 23. marta raksta pārkopēju visu, mainot tikai datumu, proti, gadu: "Šogad aprit 40 gadu, kopš sapulcējās latvju alternatīvās mūzikas pamatlicēji – Dzeltenie pastnieki." Minētais 1995. gada Daigas Mazvērsītes "speciāli Dienai" tapušais raksts tātad bija veltīts grupas 15 gadu jubilejai. Savukārt sikspārnis, ar kuru fonā raksts tika ilustrēts, daudz vairāk piestāvētu ne jau Pastniekiem, bet viņu šāgada – četrdesmitajai – jubilejai, kas norit uz koronavīrusa pandēmijas fona.

Zirnis joko - 27.03.2020(1)

Pienācis laiks, kad augstajām dzīvokļu īres maksām redzams vismaz kāds attaisnojums

Zirnis joko - 25.03.2020.(1)

Pārnāku ātrāk mājās, un ko es ieraugu – vīrs ēd manu jogurtu! Būtu labāk laulību pārkāpis...

Sporta vēsture Dienā: Marts

Tajos tālajos laikos, kad ziema vēl bija ziema, marts bija tas mēnesis, kad slidas kar vadzī un sāk lēnām iesildīties vasaras sporta veidiem, lai gan uz ezeriem ledus reizēm turējās līdz aprīļa vidum. Olimpisko spēļu gados martā parasti notika ziemas olimpiādes rezultātu izvērtēšana un gatavošanās vasaras spēlēm, – tā bija tajos tālajos laikos, kad vasaras un ziemas olimpiskās spēles vēl rīkoja vienā gadā.

Dzīres krīzes laikā(4)

Šķirstot vecas Dienas, redzam, ka banku sabrukuma nelaime 1995. gada pavasarī nenāca brēkdama, lai gan tagad, kad esam bruņoti ar pēczināšanām, redzam, ka dažas pazīmes par to liecināja. 1995. gada 2. marta Dienā pat bija liels brīdinošs Anitas Smoļenskas raksts Latvijas bankas sašķobījušās.

Vētrā dzimis fotogrāfs

Bijušais Dienas kolēģis Uldis Briedis svin 80 gadu jubileju un atceras leģionāru šūpuļdziesmas, iprīta zveju un izgaismotos kadrus.

Zirnis joko - 19.03.2020.(1)

Miera laikā to sauc par precībām un šķiršanos, kara laikā – par gūstu un bēgšanu.

Bērnu dienas Rīgas pilī

Grāmata Rīgas Skolēnu pils gadu ritos atskatās uz 80 gadus garo Rīgas skolēnu pulciņu centra vēsturi.

Vēsture Dienā: Puķu ziedu laiki

Ja nu ir kāds iemesls, kura dēļ latviešiem vajadzētu 8. martu ja ne svinēt, tad vismaz pieminēt, tad tas ir saistīts ar pateicību par šā datuma doto sākotnējā kapitāla uzkrāšanas iespēju. Krištopans, Šķēle un daudzi citi uzņēmēji savu turību ir vairojuši ne jau ar kontrabandas koordinēšanu vai likumu rakstīšanu sev par labu 90. gados, nē, viņu materiālais fundaments tapa sūrā darbā okupētās tēvzemes siltumnīcās, lai 8. martā ar tulpēm, rozēm un neļķēm pārplūdinātu vai visu Padomju Savienību. 1995. gadā puķaudzētāju ziedu laiki vēl bija tuvā piemiņā, un 1995. gada 4. marta SestDiena uz tiem atskatījās ar vairākiem rakstiem.

Zirnis joko- 13.03.2020.(1)

Mūsdienās pildīt laulātā pienākumu nozīmē sociālajos tīklos nolaikot savas otrās pusītes fotogrāfiju.

Vīruss velk uz mūsu pusi(21)

Kamēr dabā turpinās pavasaris un Putins Krievijas dzīves mitoloģizācijas centienos ir nonācis līdz politiskās nemirstības pakāpei, Latvijas sabiedrība sastingusi vīrusa gaidās.

Zirnis joko- 12.03.2020.(1)

Ja fotogrāfijās es izskatos slikti, vai tas kāds mierinājums, ka dzīvē izskatos vēl sliktāk?

Zirnis joko- 12.03.2020.(1)

Ja tu netici, ka mūsdienās vēl sastopami neatlaidīgi cilvēki, tu neesi redzējis smēķētāju, kurš pūlas aizdedzināt salūzušas šķiltavas

Zirnis joko- 11.03.2020.(1)

To dzērienu pudeles, kuras žēl atvērt, diemžēl atver tad, kad jau esi tiktāl sasmēlies citus dzērienus, ka pēc tam vairs neatceries, kā garšoja tas dzēriens, kura pudeli bija žēl atvērt.

Zirnis joko - 10.03.2020.(1)

Liktenis man ir dāvājis dievišķu skaistumu, lielisku augumu, skanīgus smieklus un spēju brīvi interpretēt realitāti.

Vēsture Dienā: Koblenz? Paroc!(1)

Lielais Tēvijas Valodas karš bija 1995. gada 18. februāra SestDienas lielā tēma. Šodien nelatviski nosaukumi mūs sen vairs neuztrauc, šodien daudzi jauni latviešu cilvēki savu emociju izteikšanai meklē pēc angļu vārda. Šī parādība, protams, nav jauna, kārkluvācietība fiksēta latviešu literatūrā jau XIX gs., savukārt kārklukrievību papilnam atklausījāmies padomju okupācijas piecdesmitgadē.

Recesija būs mūsu iespēja(26)

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks par to, kāpēc ambīcijas ir labs vārds, kad bija jānoraksta parādi un kurš laizīs brūces nākamajā krīzē.

Zirnis joko- 04.03.2020.(1)

Ja tev uz ielas signalizē automašīna, bet vadītāju tu nepazīsti, labāk iet nost no brauktuves.

Zirnis joko - 03.03.2020.(1)

Cik strauji attīstās tehnoloģijas! Skolas laikā es nevarēju fotografēt ar telefonu, bet tagad man ir gudrā aproce, kura dod ziņu policijai, kad es izeju no mājas...

Zirnis joko - 03.03.2020.(1)

Senajā Romā dažiem vergiem drīkstēja piederēt vergi. Tagad tam atbilst vidējā posma menedžeri.

Kā Radzevičs Līdaku slīcināja(19)

Ingmārs Līdaka par Rīgas domes "dāvanu" apaļā jubilejā, kiangu stājas atšķirībām, piemiņu no ronēna un par pretzoodārzu kustības labumu.

Vēsture Dienā: Reiz bija plūdi...(1)

Lai gan esmu gatavs derēt, ka tuvāko triju gadu laikā mēs vēl piedzīvosim īstu ziemu, tāpēc nevajag steigties no skolu programmām svītrot sniegavīru celšanas mācību (lai gan izglītības nepārtrauktās reformas Latvijā nupat uzņēmušas tādu vilkmi, ka cīnīties ar tām būtu svarīgāk nekā ar globālo sasilšanu), šoziem zemledus makšķerēšanas cienītājiem, atskaitot tos uz jebkurām pārmaiņām dabā superātri reaģējošos, no kuriem daži jau pamanījušies ielūzt un noslīkt, nāksies vien likt atpakaļ šķūnī ledusurbjus, vergas un copes kastes, sabāzt atpakaļ vībotnēs vībotņu kāpurus un ļaut, lai nenoķertie asari līdz nākamajam ledum izaug par īstiem milzeņiem – tādiem, kuri pieķērušies gatavi makšķerniekam ne vien ziemas mazmakšķerīti no rokas, bet arī sirdi no krūtīm izraut.