Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Egīls Zirnis

Labrīt!

Es nekad nebiju vēlējusies pievērsties politikai. Man nebija ne mazākās nojaus­mas, kas notiek politikas virtuvē un ar kādām rakstu­ra īpašībām jābūt apveltī­tam profesionālam politi­ķim, – savā atmodas vēstuļ­grāmatā Vēstules no XX gadsimta atzīstas šā SestDienas numura varone Marina Koste­ņecka, rakstniece un publiciste, kuras vārdu atmodas laikā zināja ikviens, tāpēc viņa uzskatīja, ka atteikšanās kandidēt Tautas frontes sarakstos būtu vēlētāju nodevība. "Teikšu bez liekuļošanas – kaut kādā ziņā šāda tautas atzinība neapšaubāmi glaimoja arī manai patmīlībai, savukārt par tiem samazgu spaiņiem, kas man uz galvas tiks izgāzti, jau sperot pirmos soļus politikā, toreiz vienkārši neaizdomājos (..)

Tomēr, līdzko mans vārds pa īstam tika iekļauts Tautas frontes kandidātu sarakstos, man adresētu draudu un lāstu plūdi tūlīt pat pārrāva butaforiskā padomju politkorektu­ma trauslo aizsprostu. Uz laikrakstu, televī­zijas un radio redakcijām, uz Rakstnieku savienību un man uz mājām pienāca naidī­gas Interfrontes atbalstītāju vēstules. Pirmos apvainojumus (sak, visi krievi bez izņēmu­ma apriori ir latviešu nācijas ienaidnieki) sāku saņemt arī no latviešiem, kas bija "atmodušies" un alka atriebības."

Zirnis joko - 19.09.2019.(1)

Bezgalīgi ilgi var vērot trīs lietas – ūdens tecēšanu, uguns degšanu un to, kā atbildīgās institūcijas diskutē par elektroskūteru lietošanas noteikumiem.

Zirnis joko - 18.09.2019.(1)

Mana bijusī teica, ka es esot paranoiķis. Nu, tieši tā viņa neteica, bet es esmu pārliecināts, ka viņa tā domāja.

Vēsture Dienā: Naktsveikalu laiks

Tas, kam liktenis bija lēmis izjust, ko nozīmē dzīve Padomju Savienībā, zina, kāpēc padomju pilsoņus nelaida uz kapitālistiskajām valstīm, – tāpēc, lai viņi nesajuktu prātā, ieraugot turienes lielveikalu sortimentu. Padomju sauli nepiedzīvojušie savukārt domā, ka tādi lielveikali ir bijuši vienmēr.

Atskaņas var atgriezties(9)

Arvis Viguls latviešu literatūrā ienāca pirms desmit gadiem ar dzejas krājumu istaba un uz palikšanu – visi trīs viņa krājumi (arī 5:00 (2012) un Grāmata (2018)) ir saņēmuši dažādas balvas un kritikas atzinību, 2018. gadā iznākuši Vigula dzejoļu krājumi spāņu, horvātu un vācu atdzejojumā, viņš ir nosaukts par vienu no visinteresantākajiem Eiropas jaunajiem autoriem. Un ne jau velti. Viguls ir no tiem, par kuriem saka: dzejnieks no Dieva.

Atkal klāt ir Dzejas dienas!(1)

Atkal Rainis mums pie vienas… Šodien Dzejas dienām vairs nav tā pretstāves spara, kāds bija 60. gados un līdz pat 80. gadu beigām, kad cilvēki nāca, lai dzirdētu Ēzopa valodā izteiktās latviešu brīvības alkas, jo tā bija vienīgā legālā iespēja tādas izteikt.

Zirnis joko - 12.09.2019.(1)

Atkritumu problēma teorētiski ir atrisināta – atkritumu izvešanas cenas cels tikmēr, kamēr cilvēki vairs atkritumus neizsviedīs.

Zirnis joko - 11.09.2019.(1)

Sieva ieviesa mājās otru kaķi. Mūsu pirmais kaķis uzskata, ka labāk būtu bijis, ja es ieviestu otru sievu.

Zirnis joko - 10.09.2019.(1)

Patiesībā cilvēki meklē sev otru pusīti tikai aiz bailēm, ka vieni viņi netiks uzņemti Noasa šķirstā.

Vēsture Dienā: Krievija prom!(10)

Bija reiz anekdote, kuru tā īsti var izprast tikai tie, kas dzīvojuši Padomju Savienībā ar padomju pasi kabatā. Ienāk kāds vīrs restorānā, pie viņa pienāk viesmīlis, un vīrs pasūta: "Man, lūdzu, glāzi vodkas un avīzi Pravda." Viesmīlis viņam atbild: "Vodku es atnesīšu, bet avīzi Pravda nevaru atnest, jo padomju vara ir gāzta un avīze Pravda vairs neiznāk." Viesmīlis atnes vīram vodku, vīrs to izdzer, pēc kāda brīža sauc viesmīli un saka: "Man, lūdzu, glāzi vodkas un avīzi Pravda." Viesmīlis viņam atbild: "Vodku es atnesīšu, bet avīzi Pravda nevaru atnest, jo, kā jau teicu, padomju vara ir gāzta un avīze Pravda vairs neiznāk." Viesmīlis atnes vīram otru vodku, vīrs to izdzer, pēc kāda brīža atkal sauc viesmīli un saka: "Man, lūdzu, glāzi vodkas un avīzi Pravda." Viesmīlis viņam jau ērcīgi atbild: "Cik reižu man jums jāatkārto, ka avīzi Pravda es nevaru atnest, jo padomju vara ir gāzta un avīze Pravda vairs neiznāk?" Vīrs ņem viesmīli aiz piedurknes un sajūsmas asarām acīs lūdz: "Bet tu atkārto, mīļais, atkārto!"

Zirnis joko - 04.09.2019.(1)

Sievietēm esot ļoti patīkami dzirdēt no draudzenes frāzi: "Ārprāts, kā es atkal esmu noresnējusi..."

Vēsture Dienā: Bez ļeņinekļiem(1)

Aivar, nāc, pārbildē savu bildi! – sameklējis vecajās Dienās datumam atbilstošu tēmu, teicu Dienas fotogrāfam Aivaram Liepiņam. Pirms 28 gadiem, 1991. gada 25. augustā, Rīgas centrā tika novākts Latvijas galvenais ļeņineklis, boļševiku totalitārās ideoloģijas simbols. 1991. gada 26. augusta Dienā šo notikumu ilustrēja fotogrāfa Aivara Liepiņa, tolaik vēl nevis Dienas, bet Latvijas Tautas frontes laikraksta Atmoda fotokorespondenta, foto – tas vēlreiz bija redzams pagājušās pirmdienas, 2019. gada 19. augusta, Dienā.

Lasīs arī otrajā simtā!(8)

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgadē direktors Andris Vilks par to, ko var pierādīt tikai pēc Gaismas pils uzcelšanas, kura informācija ir vistrauslākā, un par Daugavas faktoru.

Zirnis joko - 30.08.2019.(1)

Kāpēc visi tā cepas par izmēra palielināšanu, ja mūsdienu medicīnas iespējas ļauj palielināt skaitu?

Zirnis joko - 29.08.2019.

– Šņabi dzersi?
– Tu esi īsts nekrofils!
– Ko, ko?!
– Tu pat mironi spētu pierunāt!

Zirnis joko - 28.08.2019.(1)

– Hallo, dārgais, man kosmētika beigusies, ieej pa ceļam uz māju alkoholisko dzērienu veikalā!