Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Egīls Zirnis

Pilskalnu sprādziens(7)

Arheologs Juris Urtāns par to, vai ir iespējams iejusties senlatvieša ādā, pilskalnu atklāšanas bumu Latvijā un par to, kas un kur iznīcina Latvijas senvēsturi.

Vēsture Dienā: Tautai tuvu stāvošs(5)

8. februārī apritēja 150 gadu kopš "tautas nodevēja" Andrieva Niedras dzimšanas. Lai nu ko, bet boļševisma draudus mācītājs, rakstnieks, tautā populārās dziesmas Dažu skaistu ziedu autors saredzēja labāk par daudziem tālaika latviešu politiķiem. Tie, kas lasīs Niedras atmiņas, droši vien vispirms brīnīsies par to, kā viņam vispār izdevās dzīvam tikt līdz "tautas nodevībai", vairākas reizes gluži brīnumainā kārtā izglābjoties no lielinieku gūsta. 1992. gada 15. februārī Diena atskatījās uz kādu citu ar Niedru saistītu notikumu – 1924. gada 30. janvārī Rīgā Amatnieku biedrības zālē notika "sabiedriskā sirdsapziņas tiesa" ārpus likuma pasludinātā "tautas nodevēja" Andrieva Niedras lietā.

Zirnis joko - 26.02.2021.(1)

Paziņojums publiskajā tualetē: ''Karantīnas dēļ tualete izmantojama tikai līdznešanai''.

Zirnis joko - 25.02.2021(3)

Visvairāk cilvēku dzīvību ir ņēmušas trīs grāmatas: Bībele, Korāns un Sēņu noteicējs.

Zirnis joko - 24.02.2021.(1)

Mana vienreiz lietojamā maska ļaus arheologiem pat pēc tūkstoš gadiem noteikt manu sejas formu.

Līdzvērtīgs Idiotam(2)

Romāna Kalendārs mani sauc autors Andris Kalnozols par mīlestības vakcīnu, Nacionālās bibliotēkas jēgu, brīvību uz ielas un zālēm, kas ārstē no izdegšanas.

Vēsture Dienā: Pērkama katra otrā?(20)

Filma, par kuru Latvijā visi runāja, bet kuru tikai retais bija redzējis, – tā ir raksturota 2001. gada sākumā Gēteborgas filmu festivālā un 15. februārī arī Zviedrijas televīzijas kanālā TV3 izrādītā zviedru režisora Pola Hollandera filma Buy Bye Beauty par Latvijas seksa industriju un zviedru sekstūristiem. Latvijā tā 2001. gada februārī sacēla lielāku sabiedrības šūmēšanos nekā nesenā Kristīnes Misānes lieta, par Buy Bye Beauty izteicās vai visi Latvijas prezidenti. Filmas beigās skandalozais režisors stājas dzimumattiecībās ar vairākām sievietēm, ko filmai bija intervējis, ļaujot filmas vēstījumu traktēt kā: "Lūk, kā mēs, zviedri, drāžam jūs, latviešus, bet jūs mums neko nevarat padarīt!"

Zirnis joko - 18.02.2021.(1)

Jo sliktāka veselības aprūpe, jo lielāka slimnīcā nokļuvuša organisma vēlme izārstēties slimnīcā redzētā iespaidā.

Zirnis joko - 18.02.2021.(1)

Sieviete, pasūtījusi pakalpojumu "Vīrs uz stundu" elektroinstalācijas remontam, 40 minūšu laikā kļuva par atraitni.

Zirnis joko - 17.02.2021.(1)

Kad es vēl nezināju, ka ir tāda skropstu tuša, es domāju, ka meitenes raud tinti kā kalmāri.

Zirnis joko - 11.02.2021.(1)

No vientulības glābj laulība, no laulības – šķiršanās, no šķiršanās – pieradums, no pieraduma – nāve.

Zirnis joko - 9.02.2021

Nezināju, kas ir merčendaizings, kamēr man neizlika visu pa plauktiem.

Zirnis joko - 9.02.2021

Oportūnists ir tas, kurš izdzer glāzi tukšu, kamēr optimists, pesimists un reālists strīdas par to, cik pilna tā glāze ir.

Vēsture Dienā: Liekēdis un laureāts

Pirms 25 gadiem, 1996. gada 28. janvārī, Ņujorkā nomira dzejnieks, Nobela prēmijas laureāts Josifs Brodskis. SestDiena viņu pieminēja 10. februārī rakstā Liekēdis Jozefs, Nobela laureāts (1940–1996).

Ar medicīnas kvalitāti Latvija var lepoties(56)

Veselības centru apvienības un Centrālās laboratorijas valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa par to, kurā gadā mums pietiks ārstu, kāpēc Latvijas medicīna ir viena no labākajām pasaulē un kā varētu izvairīties no sliktākā scenārija.

Zirnis joko - 5.02.2021(1)

Restorāniem nevajadzētu līdzņemamā ēdiena paketēs likt ēšanas rīku komplektus. Ēdienam ir jāsniedz bauda, nevis tādas bažīgas domas kā: "Ak Dievs, es ēdu par četriem..."

Labrīt!(6)

Kad nu kovids ir ķēris pat šķietami tik neievainojamu cilvēku kā Valdis Dombrovskis, tiesa, ne paša vīrusa, bet viņa priekšnieces EK prezidentes Urzulas fon der Leienas paskatā, mēģinot uzvelt viņam vainu ES vakcīnu veiksmes stāsta bremzēšanā, top skaidrāks, ka tik ātri, kā šķita pagājušajā vasarā, mēs no kovidlāsta vaļā netiksim.

Zirnis joko - 4.02.2021

Mūsu bērnībā peintbola nebija, tāpēc mēs vienkārši skraidījām un spļāvām cits uz citu.