Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Kino/TV

Aktrises arhetips © DIENA(90)

Latvijas kinovēsturē, kurā talantīgu cilvēku netrūkst, tomēr ir tikai viena īsta zvaigzne – aktrise Vija Artmane (1929–2008), kuras 90. jubileja augustā tiek atzīmēta dažādos pasākumos

Vesterns Austrumeiropas mērcē. Reportāža no spēlfilmas Kur vedīs ceļš uzņemšanas laukuma © DIENA(1)

Šogad, jūlija beigās, režisors Matīss Kaža sāka darbu pie savas pirmās spēlfilmas - vesterna Kur vedīs ceļš. Filmas darbība risinās 19. gadsimta beigās, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava. Galvenā varone Eva ir baltvācu barona aizbildniecībā uzaugusi aristokrātiska jauniete. Īsi pirms paredzētajām kāzām Eva no muižas pazūd. Aizdomās par nolaupīšanu tur latviešu skrīveri Miku, un pazudušos jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki, katrs savu mērķu vadīti.

Baltijas filmu dienās rādīs kaimiņvalstu labākās filmas

Šogad augustā jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Meteorīta krišanas liecinieks © DIENA

"Roks nav tikai mūzikas žanrs, tas ir liktenis," saka krievu režisors Aleksejs Učiteļs, kurš Latvijā uzņem spēlfilmu par grupas Kino līderi Viktoru Coju. Tās pirmizrāde ir plānota 2020. gadā

Lokarno kinofestivālā piedalīsies trīs jaunie producenti no Latvijas

Šonedēļ Šveicē sākas 72. Lokarno starptautiskais kinofestivāls, kurā jauno producentu sadarbības platformas Match Me! ietvaros piedalīsies trīs jaunie producenti no Latvijas - Marta Romanova-Jēkabsone, Kristians Alhimionoks, bet kā Igaunijas pārstāve piedalīsies arī latviešu producente Elīna Ļitvinova, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Riga IFF bērnu filmu skatē izrādīs Eiropas gada labāko filmu Supa Modo

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) pirmajā nedēļas nogalē – 19. un 20. oktobrī – tiks izrādīta bērnu filmu programma Kids Weekend, kurā būs skatāmas gan jaunākās animācijas īsfilmas, gan pilnmetrāžas spēlfilmas no Eiropas, informēja festivāla pārstāve Inita Sila.

Par godu Vijas Artmanes 90 gadu jubilejai top filma un notiks Vijas Artmanes Lielā nakts(5)

2019. gada 21. augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadi. Par godu tam, Latvijas Televīzijā (LTV) top dokumentāla filma par aktrises dzīvi, bet īsi pirms tās pirmizrādes, 17. augustā, notiks _Vijas Artmanes Lielā nakts, kas leģendas dzīvei ļaus pietuvoties Rīgas pilsētvidē, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls

Kuldīgā, 2. un 3. augustā norisināsies Kino Bize veidotais Dizaina filmu festivāls, kas piedāvās noskatīties labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām, informēja festivāla organizators Māris Prombergs.