Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Kino/TV

Muzikālajā raidījumā Dziesmustāsti uzstāsies Samanta Tīna, Carnival Youth un Lauris Reiniks(3)

Jau no 18. maija vakara plkst. 21.30 lietotnes Shortcut abonementiem pieejama jauna muzikāli biogrāfiska stāstu sērija Dziesmustāsti, kurā uzstāsies Samanta Tīna, Carnival Youth un Lauris Reiniks. Kopā ar katru no Dziesmustāstu varoņiem intīmā gaisotnē mūzika iegūs padziļinātu skanējumu, dziesmas papildus ietērpjot stāstos – piedzīvojumos un atmiņās par savas karjeras sākumu, dziesmu rašanos, koncerttūru aizkulisēs piedzīvoto, grūtiem un pacilājošiem mirkļiem mūziķu dzīvē, informēja raidījuma veidotāji.

Publicēts filmas Mātes piens pirmais tīzeris(7)

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotais pilnmetrāžas spēlfilmas projekts Mātes piens saņēmis finansiālu atbalstu arī ES programmā Radošā Eiropa MEDIA filmas projekta attīstīšanai. Tas noticis vienlaikus ar Nacionālā Kino centra piešķirto atbalstu filmas ražošanai, tāpēc filmas veidotāji prezentē pirmo filmas video rullīti - tīzeri, informēja filmas pārstāvji.

Eiropas kino un audiovizuālās nozares pārstāvji pieprasa steidzamu ES atbalstu

Eiropas audiovizuālais sektors pieprasa steidzamu rīcību no Eiropas Savienības un tās dalībvalstu lēmumu pieņēmēju puses, lai pasargātu un saglabātu šīs nozares nākotni pēc Covid-19 uzliesmojuma saskaņā ar katras valsts, tai skaitā filmu centru un fondu un citu struktūru noteiktajiem drošības pasākumiem, teikts Eiropas kino un audiovizuālās nozares publicētajā paziņojumā.

Deviņpadsmit atslēgtu durvju

Nacionālā kino centra 2020. gada filmu ražošanas konkursā tikuši atbalstīti deviņpadsmit projektu – piecas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas, tajā skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas.

Uz tirdzniecības centra Alfa jumta notiks brīvdabas kino seansi(2)

Jau trešo gadu pēc kārtas t/c Alfa turpina tradīciju – kino demonstrēšanu brīvdabā uz tirdzniecības centra jumta. Pirmais kino seanss plānots šā gada 21.maijā, tāpēc interesenti līdz 17. maijam tiek aicināti nobalsot par filmām, kuras vēlētos redzēt, informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

Eiropas dienā tiešsaistē skatāma filmu programma Spēcīgi stāsti no mazām valstīm

No 8. maija vakara īpašu Eiropas kino piedāvājumu skatītājiem sarūpējuši Baltijas valstu, Horvātijas un Slovēnijas Creative Europe Media biroji – programmā Spēcīgi stāsti no mazām valstīm divu diennakšu laikā tiešsaistē var noskatīties četras filmas, kas veidotas šajās nelielajās Eiropas valstīs, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Nacionālā Kino centra konkursā atbalstītas 19 filmas(4)

Nacionālais Kino centrs (NKC) izsludinājis 2020. gada filmu ražošanas konkursa rezultātus - projektiem piešķirtā finansējuma apjoms ir 1 768 327 eiro. Konkursā atbalstītas un šogad ražošanu sāks piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas animācijas, tai skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas, informēja NKC pārstāvji.

4. maija Latvijas filmu maratonu skatījušies 63 pasaules valstīs

Nacionālā Kino centra tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas šogad ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ notika portālā filmas.lv, pulcinājis vairāk nekā 8600 interesentu, Latvijas filmas skatījās 63 pasaules valstīs no Jaunzēlandes līdz ASV Rietumu krastam, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Šogad notiks īpašs Eirovīzijas šovs

Sestdien, 16. maijā, plkst. 22 pēc Latvijas laika – brīdī, kad Roterdamā vajadzēja sākties Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa lielajam finālam, skatītāji visā Eiropā un arī Latvijā varēs vērot īpašu šovu Eirovīzija 2020: Eiropa staro! Bet pirms tam – kopā ar Tomu Grēviņu un Samantu Tīnu Latvijas Televīzijas skatītāji jau no plkst. 21.20 varēs noskaņoties tiešraidei no Nīderlandes, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.

Filmas Bille raiddtiesības iegādājas HBO Europe

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotās pilnmetrāžas spēlfilmas Bille izrādīšanas tiesības iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa HBO Europe izrādīšanai Eiropas valstīs. Šis ir pirmais gadījums, kad kāda Latvijas spēlfilma ir iegādāta izrādīšanai šajā plašajā televīzijas grupā, kurā ietilpst televīzijas kanāli teju visā Eiropā, informē filmas veidotāji.

Maija vidū atsāksies Rīgas Filmu fonda darbība

Tiekoties ar Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvjiem, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija apstiprināja informāciju par Rīgas Filmu fonda darbības turpināšanu iepriekšējā kārtībā, paužot savu atbalstu un izpratni par fonda nozīmīgumu nozares darbības atjaunošanai, informēja Latvijas Kinoproducentu asociācijā.

Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu saņem filma Mans brālis dinozauru mednieks

No 23. līdz 26. aprīlim jau astoto reizi norisinājās Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu žūrijas darbs, kura rezultātā tiek pasniegta balva labākajai no bērnu un jauniešu auditorijai domātām Eiropas filmām. Šogad Latvijas žūrijas viedoklis sakrita ar Eiropas vienaudžu domām, par uzvarētāju pasludinot Itālijas un Spānijas kopražojuma filmu _Mans brālis dinozauru mednieks, informēja Nacionālā Kino centra pārstāvji.

4. maija Latvijas filmu maratons šogad redzams tiešsaistē visā pasaulē

Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ Nacionālais Kino centrs tradicionālo 4. maija Latvijas filmu maratonu šogad rīko interneta vidē – portālā filmas.lv –, tomēr saglabājot "kinoteātra modeli" – deviņi kinoseansi konkrētos laikos, arī pirmizrādes un pat grāmatas atvēršana, turklāt maratona programma būs pieejama visur pasaulē, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Pirmizrādi piedzīvos Aijas Bley dokumentālā filma par pankrokgrupu Inokentijs Mārpls

Režisores Aijas Bley dokumentāli muzikālajā filmā Mēs gribējām izmainīt pasauli leģendārās pankrokgrupas Inokentijs Mārpls mūziķi Dambis un Skrips un mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks nosvin apaļu jubileju un apcer, vai palikuši uzticīgi saviem jaunības dienu ideāliem. Savu ceļu pie skatītājiem filma sāks virtuālajā kinozālē, Nacionālā kino centra tradicionālajā 4. maija Latvijas filmu maratonā, kas šogad norisināsies tiešsaistē – portālā filmas.lv, informēja filmas pārstāvji.