Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kino/TV

RSU Kino laboratorijā notiks diskusija ar diplomātiem un politiskā trillera seanss

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes rīkoto un ASV vēstniecības atbalstīto filmu un lekciju ciklu Kino laboratorija šogad noslēgs filma Visi prezidenta vīri (All the President's Men). Kā ierasts, pirms filmas diskusija, kurā šoreiz docētāja un kino teorētiķe Dita Rietuma aicinājusi piedalīties ASV vēstniecības Latvijā kultūras atašeju Čadu Tvītiju un RSU Eiropas studiju fakultātes docētāju politoloģi Elīnu Vrobļevsku, informēja pasākuma rīkotāji.

Klajā nāk Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas Piļsāta pi upis treileris(4)

Jau no 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu Piļsāta pi upis. Filmas treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām - lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības, informēja NKC pārstāvji.

Dvēseļu putenis gāž pašmāju kino rekordus! Filmu noskatījušies jau vairāk nekā 102 000 skatītāju(6)

Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas Dvēseļu putenis nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā Uz kino un Kinopunkts.

Novembrī visā pasaulē bez maksas skatāmas 12 Latvijā veidotas filmas(6)

No 14. novembra līdz 2. decembrim Nacionālais kino centrs rīko jau otro tiešsaistes festivālu Latvijas filmas pasaulē, piedāvājot portālā filmas.lv bez maksas noskatīties 12 Latvijas filmas (tai skaitā piecas Simtgades filmas), informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Notiks Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps apbalvošanas ceremonija

Šodien plkst. 20.30 kinoteātrī Splendid Palace notiks Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps apbalvošanas ceremonija. Lielā Kristapa kulminācija - balvu pasniegšanas ceremonija - sāksies plkst. 20.30, Sarkanais paklājs no plkst. 19.30. Skatītājiem to būs iespēja vērot arī tiešraidē LTV1 plkst. 21.15 un replay.lv no plkst. 20, informēja pasākuma rīkotāji.

Filmu Dvēseļu putenis noskatījušies jau vairāk nekā 25 tūkstoši skatītāju(8)

Režisora Dzintara Dreiberga vērienīgo kara drāmu Dvēseļu putenis tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē no 8. līdz 10. novembrim ir noskatījies rekordliels skatītāju skaits - 25 305. Visvairāk skatītāju (16 160) apmeklējuši filmas seansus Rīgā, bet arī reģionos bijusi vērojama liela skatītāju aktivitāte: ārpus galvaspilsētas Dvēseļu puteni paguvuši noskatīties jau 9 145 skatītāju, informē filmas veidotāji un tās izplatītājs Latvijā Uz kino.

18. novembrī LTV1 pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Māru Zālīti(1)

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte. Režisore Zita Kaminska un scenārija autore Ilze Strenga dokumentējušas Māras dzīvi viena gada laikā, esot viņai blakus un ieskatoties viņas ikdienā. Filmas TV pirmizrāde – 18. novembrī plkst. 21.20 LTV1 un replay.lv, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.