Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Kino/TV

Pilnīgs izmisums. Režisors Kārlis Lesiņš stāsta par nepieciešamību sarunāties un atmiņām © DIENA

Dzīvot, nevis eksistēt! – ar šādu devīzi tiek pieteikta jaunā režisora Kārļa Lesiņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Izmisums, kas patlaban ir skatāma Latvijas kinoteātros. Pirms divarpus gadiem šī kinodarba veidošana tika atbalstīta Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammā Mikrobudžeta filmu ražošana kopā ar jaunās režisores Alises Zariņas topošo kinodarbu Blakus, kas uz lielajiem ekrāniem iznāca pagājušā gada pavasarī un izpelnījās Latvijas kino balvu Lielais Kristaps 2019 par labāko scenāriju.

FOTO: 10 interesanti fakti par filmu Piļsāta pi upis(1)

Ceļu pie skatītājiem uzsākusi Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma Piļsāta pi upis/Pilsēta pie upes. No 17. janvāra filmu var noskatīties Latvijas kinoteātros, vairākos no tiem paredzēti speciālseansi ar radošās grupas piedalīšanos.

Critics' Choice godalgu ceremonijā triumfē Reiz Holivudā

Kino godalgas Critics' Choice ceremonijā svētdien Santamonikā, Kalifornijā, kā labākā filma tika godināta režisora Kventina Tarantīno lente Once Upon a Time... in Hollywood (Reiz Holivudā), kas tagad nostiprinājusi līdera pozīcijas cīņā par Oskaru godalgām.

Bijušajā Viļņas Lukišķu cietumā filmēs Netflix seriālu Stranger Things

Pasaulē populārā straumēšanas kompānijas Netflix seriāla Stranger Things ceturto sezonu paredzēts filmēt Lietuvā, tai skaitā bijušajā Viļņas Luķišķu cietumā, no kura ieslodzītie pērn pārvesti uz citām soda izciešanas vietām, ziņu aģentūrai BNS pastāstījuši vairāki informēti avoti.

FOTO: Iepazīsties ar filmas Piļsēta pi upis galvenajiem varoņiem!(3)

Ar pirmizrādēm 11. janvārī Krāslavā un 15. janvārī Rīgā pie skatītājiem nonāks režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes. Vēsturiskās attiecību drāmas par laiku, kurā īsā laika posmā nomainās trīs varas un notikumu centrā ir trīs jaunu cilvēku attiecības, priekšplānā ir dažādi tēli. Vai tas būtu centrālais tēls daiļkrāsotājs Ansis vai atsevišķās epizodēs redzamais sētnieks (sākotnēji) Bite — katram no viņiem filmā ir svarīga loma, katram ir savs raksturs, runas veids, savas izvēles un liktenis.

Edmunds Jansons stāstīs par animācijā radīto kosmosu

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas otrdien, 14. janvārī, plkst. 19 Kino Augusts, Kaņepes kultūras centrā aicina uz noslēdzošo kinolekciju ciklā Kosmoss, pievēršoties kosmosa un animācijas noslēpumainajām attiecībām. Lielā Kristapa laureāts – labākais animācijas režisors - Edmunds Jansons lekcijā Kosmoss un animācija klausītājus vedīs starpgalaktiskā piedzīvojumā, pārvarot laika, telpas un dimensiju robežas.

Kino leģenda Anjēze Varda: "Filmas veido, lai tās rādītu"

Pagājušā gada martā 90 gadu vecumā viņsaulē devās Anjēze Varda – talantīga māksliniece, franču Jaunā viļņa pārstāve. Mēnesi pirms nāves viņa paguva Berlīnes kinofestivālā parādīt pēdējo darbu – dokumentālo filmu Anjēze par Vardā (Varda par Agnès, 2019). No piektdienas, 10. janvāra, filma skatāma Latvijas kinoteātros, informēja filmas izplatītāji.

FOTO: 7. janvāra jubilārs Gundars Āboliņš filmā Piļsāta pi upis

Janvāra vidū uz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāks režisora Viestura Kairiša jaunākā spēlfilma Piļsāta pi upis. Vienu no galvenajām lomām - ebreju tirgotāju Bernšteinu - filmā spēlē aktieris Gundars Āboliņš. 7. janvāra jubilāram šī ir jaunākā kino loma.

Februārī norisināsies festivāls 2Annas

24. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas šogad no 10. līdz 16. februārim notiks Kaņepes kultūras centrā un kino KSuns. Konkursa programmā tiks izrādītas 65 jaunas filmas no visas pasaules - 28 filmas Starptautiskajā īsfilmu konkursā, 18 filmas Baltijas īsfilmu konkursā, 5 filmas Starptautiskajā vidēja garuma filmu konkursā un 14 īsfilmas Starptautiskajā bērnu un jauniešu īsfilmu konkursā, informēja festivāla pārstāvji.

Kinoteātrī Splendid Palace norisināsies kinolektorijs Tas, ko Tu nedrīksti nezināt(1)

No janvāra līdz martam jau 15. reizi norisināsies LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra Splendid Palace rīkotais kinolektorijs Tas, ko Tu nedrīksti nezināt, kas šoreiz iepazīstinās ar filmām par varas spēlēm. Sešos seansos tiks izrādītas gan jau pazīstamas kino klasikas pērles, gan mazāk zināmas, bet kino vēsturē nozīmīgas filmas. Katru filmu ievadīs kāda pazīstama lektora ievadvārdi.

Kinoteātrī Splendid palace notiks režisora un operatora Andra Slapiņa 70 gadu jubilejas atcerei veltīts pasākums

Kinoteātra Splendid palace Mazajā zālē piektdien, 27. decembrī, plkst. 18 norisināsies režisora un operatora Andra Slapiņa (29.12.1949.–20.01.1991.) 70 gadu jubilejas atcerei veltīts pasākums, kura laikā notiks Andra Slapiņa un Lidijas Kutuzovas filmas Sapņu laiks restaurētās versijas pirmizrāde. Pasākumā varēs arī dzirdēt Slapiņa atraitnes Natalijas Slapiņas Djušenas stāstījumu Atmiņas par Andri Slapiņu, informēja pasākuma rīkotāji.

2019. gads kino. Dažādības laiks © DIENA

Kāds bija 2019. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par būtiskākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā un arhitektūrā.

2019. gads kino. Mehānisms ieeļļots © DIENA

Kāds bija 2019. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par būtiskākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā un arhitektūrā.