Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Kino/TV

Baltijas filmu dienās rādīs kaimiņvalstu labākās filmas

Šogad augustā jau trešo reizi norisināsies Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu filmas, kā arī tikties ar filmu veidotājiem, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Meteorīta krišanas liecinieks © DIENA

"Roks nav tikai mūzikas žanrs, tas ir liktenis," saka krievu režisors Aleksejs Učiteļs, kurš Latvijā uzņem spēlfilmu par grupas Kino līderi Viktoru Coju. Tās pirmizrāde ir plānota 2020. gadā

Lokarno kinofestivālā piedalīsies trīs jaunie producenti no Latvijas

Šonedēļ Šveicē sākas 72. Lokarno starptautiskais kinofestivāls, kurā jauno producentu sadarbības platformas Match Me! ietvaros piedalīsies trīs jaunie producenti no Latvijas - Marta Romanova-Jēkabsone, Kristians Alhimionoks, bet kā Igaunijas pārstāve piedalīsies arī latviešu producente Elīna Ļitvinova, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Riga IFF bērnu filmu skatē izrādīs Eiropas gada labāko filmu Supa Modo

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) pirmajā nedēļas nogalē – 19. un 20. oktobrī – tiks izrādīta bērnu filmu programma Kids Weekend, kurā būs skatāmas gan jaunākās animācijas īsfilmas, gan pilnmetrāžas spēlfilmas no Eiropas, informēja festivāla pārstāve Inita Sila.

Par godu Vijas Artmanes 90 gadu jubilejai top filma un notiks Vijas Artmanes Lielā nakts(5)

2019. gada 21. augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadi. Par godu tam, Latvijas Televīzijā (LTV) top dokumentāla filma par aktrises dzīvi, bet īsi pirms tās pirmizrādes, 17. augustā, notiks _Vijas Artmanes Lielā nakts, kas leģendas dzīvei ļaus pietuvoties Rīgas pilsētvidē, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls

Kuldīgā, 2. un 3. augustā norisināsies Kino Bize veidotais Dizaina filmu festivāls, kas piedāvās noskatīties labāko jauno kino, kas veltīts dizaina, mākslas un apkārtējās vides tēmām, informēja festivāla organizators Māris Prombergs.

Režisors Matīss Kaža uzsāk vesterna Kur vedīs ceļš uzņemšanu

Ar spraigu pakaļdzīšanās un dramatiskas apšaudes epizodi Zviedrijā uzsākta Matīsa Kažas vesterna Kur vedīs ceļš uzņemšana. Filmas darbība risinās 19. gadsimta beigās, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava, informēja filmas Kur vedīs ceļš producente Dace Siatkovska.

Uzsāk darbu pie Latvijas un Krievijas kopražojuma filmas 47

Studija ROK ar Krievijas Filmu fonda atbalstu, piedaloties Latvijas kino sabiedrībai Mistrus Media, ir uzsākusi darbu pie pilnmetrāžas filmas 47 izveides. Filmēšana notiks Latvijā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradas un Pleskavas apgabalos. 20. jūlijā Latvijā sākta kopražojuma spēlfilmas Latvijas posma filmēšana, kas turpināsies līdz pat augustam Rīgā, Tukumā, Engurē un Kuldīgā.

Sagatavojiet popkornu! © DIENA(1)

Režisore Laila Pakalniņa uzņem spēlfilmu Spogulī pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem par mūsdienu cilvēku aizraušanos ar sevi un selfijiem. Pirmizrāde paredzēta 2020. gadā

Publiskots filmas Tur reklāmas rullītis

Publiskots LMT filmas Tur reklāmas rullītis. Filma tapusi sadarbībā ar režisoru Uldi Cipstu, un būs skatāma kinoteātros visā Latvijā jau no 16. augusta, informēja filmas pārstāve Ligita Mieze.

Noslēgusies filmēšana Ievas Ozoliņas trešajai filmai Mana māte – valsts(2)

Noslēgusies pamata filmēšana režisores Ievas Ozoliņas trešajai dokumentālajai filmai Mana māte – valsts, intriģējošam un emocionālam stāstam par to, kā filmas varone Una meklēja savas četras māsas, kuras bērnībā šķirtas adopcijas rezultātā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.