Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kino/TV

Izveidota dokumentāla filma par Latvijas himnas vēsturi(3)

Latvijas Satversmes sapulces sēdē 1920. gada 7. jūnijā dziesma – lūgšana Dievs, svētī Latviju! – tika apstiprināta valsts himnas statusā. Šogad notikumam aprit tieši 100 gadi. Tam par godu, Latvijas Televīzijā izveidota dokumentālā filma Valsts himnai – 100, informēja televīzijas pārstāvji.

Koncertzālē Cēsis atsāks rādīt kino(1)

No ceturtdienas, 28. maija, pēc divu mēnešu pārtraukuma Koncertzālē Cēsis darbu atsāks Kino Cēsis. Ekskluzīvos seansos tiks izrādītas gan multfilmas pašiem mazākajiem skatītājiem, gan filmas labas izklaides cienītājiem, gan kas īpašs kino gardēžiem. Apmeklētāju skaits seansos būs ierobežots līdz 25 cilvēkiem, informēja koncertzāles pārstāvji.

Kalifornijā jaunnedēļ varētu atsākt kino uzņemšanu

ASV Kalifornijas štats pirmdien, 25. maijā, nāks klajā ar vadlīnijām, kas vairākos pavalsts apgabalos, iespējams, pat jau jaunnedēļ ļaus atsākt kino un televīzijas filmu uzņemšanu, trešdien pavēstīja štata gubernators Gevins Ņūsoms. Tiesa gan, galvenajā industrijas centrā Losandželosā tas pagaidām vēl notikt nevarēs.

Riga IFF izsludina biļešu tirdzniecību

Rīgas Starptautiskais kino festivāls iepazīstina ar savu šī gada devīzi Owning the Unknown jeb Apzinot nezināmo un izsludina pirmo biļešu tirdzniecību uz šoruden gaidāmo septīto Riga IFF, kas norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim, informēja festivāla rīkotāji.

Animācijas filma Mans mīļākais karš iekļauta Ansī konkursa skatē

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma Mans mīļākais karš, kas tapusi Latvijas studijā Ego Media ar Nacionālā Kino centra (NKC) atbalstu, atlasīta konkursa skatei Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā / Festival international du film d'animation d'Annecy Francijā. Autobiogrāfiskos motīvos balstītais stāsts par padomju Latvijā pavadītu bērnību veidots kā Latvijas un Norvēģijas kopražojums, nacionālo pirmizrādi Latvijā filma piedzīvos rudenī, informēja NKC pārstāvji.

Muzikālajā raidījumā Dziesmustāsti uzstāsies Samanta Tīna, Carnival Youth un Lauris Reiniks(3)

Jau no 18. maija vakara plkst. 21.30 lietotnes Shortcut abonementiem pieejama jauna muzikāli biogrāfiska stāstu sērija Dziesmustāsti, kurā uzstāsies Samanta Tīna, Carnival Youth un Lauris Reiniks. Kopā ar katru no Dziesmustāstu varoņiem intīmā gaisotnē mūzika iegūs padziļinātu skanējumu, dziesmas papildus ietērpjot stāstos – piedzīvojumos un atmiņās par savas karjeras sākumu, dziesmu rašanos, koncerttūru aizkulisēs piedzīvoto, grūtiem un pacilājošiem mirkļiem mūziķu dzīvē, informēja raidījuma veidotāji.

Publicēts filmas Mātes piens pirmais tīzeris(7)

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotais pilnmetrāžas spēlfilmas projekts Mātes piens saņēmis finansiālu atbalstu arī ES programmā Radošā Eiropa MEDIA filmas projekta attīstīšanai. Tas noticis vienlaikus ar Nacionālā Kino centra piešķirto atbalstu filmas ražošanai, tāpēc filmas veidotāji prezentē pirmo filmas video rullīti - tīzeri, informēja filmas pārstāvji.

Eiropas kino un audiovizuālās nozares pārstāvji pieprasa steidzamu ES atbalstu

Eiropas audiovizuālais sektors pieprasa steidzamu rīcību no Eiropas Savienības un tās dalībvalstu lēmumu pieņēmēju puses, lai pasargātu un saglabātu šīs nozares nākotni pēc Covid-19 uzliesmojuma saskaņā ar katras valsts, tai skaitā filmu centru un fondu un citu struktūru noteiktajiem drošības pasākumiem, teikts Eiropas kino un audiovizuālās nozares publicētajā paziņojumā.

Deviņpadsmit atslēgtu durvju

Nacionālā kino centra 2020. gada filmu ražošanas konkursā tikuši atbalstīti deviņpadsmit projektu – piecas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas, tajā skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas.

Uz tirdzniecības centra Alfa jumta notiks brīvdabas kino seansi(2)

Jau trešo gadu pēc kārtas t/c Alfa turpina tradīciju – kino demonstrēšanu brīvdabā uz tirdzniecības centra jumta. Pirmais kino seanss plānots šā gada 21.maijā, tāpēc interesenti līdz 17. maijam tiek aicināti nobalsot par filmām, kuras vēlētos redzēt, informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

Eiropas dienā tiešsaistē skatāma filmu programma Spēcīgi stāsti no mazām valstīm

No 8. maija vakara īpašu Eiropas kino piedāvājumu skatītājiem sarūpējuši Baltijas valstu, Horvātijas un Slovēnijas Creative Europe Media biroji – programmā Spēcīgi stāsti no mazām valstīm divu diennakšu laikā tiešsaistē var noskatīties četras filmas, kas veidotas šajās nelielajās Eiropas valstīs, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Nacionālā Kino centra konkursā atbalstītas 19 filmas(3)

Nacionālais Kino centrs (NKC) izsludinājis 2020. gada filmu ražošanas konkursa rezultātus - projektiem piešķirtā finansējuma apjoms ir 1 768 327 eiro. Konkursā atbalstītas un šogad ražošanu sāks piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas animācijas, tai skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas, informēja NKC pārstāvji.

4. maija Latvijas filmu maratonu skatījušies 63 pasaules valstīs

Nacionālā Kino centra tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas šogad ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ notika portālā filmas.lv, pulcinājis vairāk nekā 8600 interesentu, Latvijas filmas skatījās 63 pasaules valstīs no Jaunzēlandes līdz ASV Rietumu krastam, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Šogad notiks īpašs Eirovīzijas šovs

Sestdien, 16. maijā, plkst. 22 pēc Latvijas laika – brīdī, kad Roterdamā vajadzēja sākties Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa lielajam finālam, skatītāji visā Eiropā un arī Latvijā varēs vērot īpašu šovu Eirovīzija 2020: Eiropa staro! Bet pirms tam – kopā ar Tomu Grēviņu un Samantu Tīnu Latvijas Televīzijas skatītāji jau no plkst. 21.20 varēs noskaņoties tiešraidei no Nīderlandes, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.