Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā 0 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Kino/TV

Jubileja ar slotu © DIENA(1)

Nesenā ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars pasniegšanas ceremonija pavilka svītru 2019. gada norisēm kino, un Berlīnes kinofestivāls ieskandinās jaunu gada ciklu.

Sākas 70. Berlīnes kinofestivāls(1)

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ceturtdien, 20. februārī, sākas jubilejas, 70. starptautiskais kinofestivāls, kas divu nedēļu garumā tradicionāli ir aktīvs darba laiks arī Latvijas kinoprofesionāļiem Eiropas filmu tirgū un industrijas pasākumos, informēja Nacionālā Kino centra pārstāvji.

Februāra beigās notiks ASV neatkarīgo filmu festivāls

No 28. februāra līdz 1. martam Kino Kults, ASV vēstniecība Latvijā un kinoteātris K. Suns rīko jau otro ASV neatkarīgo filmu festivālu (US Independent Film Festival), kurā skatītājiem būs iespēja izbaudīt ASV neatkarīgā kino darbus, kas līdz šim Latvijā uz lielā ekrāna nav bijuši skatāmi, informēja festivāla rīkotāji.

Atsākas RSU projekta Kino laboratorija seansi

Četrās marta un aprīļa pirmdienās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ikviens kino cienītājs aicināts uz izglītojošā projekta Kino laboratorija seansiem, kur šopavasar gan caur dokumentālo kino, gan spēlfilmām tiks tverti ASV politiskie notikumi, modes industrijas aizkulises un mediju vide.

Filmas Dvēseļu putenis operators Valdis Celmiņš nominēts Starptautiskās Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO

Vērienīgās kara drāmas Dvēseļu putenis galvenais operators-inscenētājs Valdis Celmiņš nominēts vienai no nozīmīgākajām profesionālo kinooperatoru balvām pasaulē – Starptautiskās Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO. Viņš ir viens no trim pretendentiem uz balvu par labāko operatora darbu spēlfilmai līdzās filmas 1917 galvenajam operatoram Rodžeram Dīkinsam informēja filmas pāstāvji.

Latvijas skolās pieejamas Simtgades filmas un ar tām saistīti mācību materiāli

Nacionālais Kino centrs turpina papildināt portāla filmas.lv sadaļu Kino skolās, veicinot Latvijas filmu izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā. No 2020. gada februāra portālā ir pieejamas visas 16 Simtgades filmas, kam pievienoti filmu apraksti, metodiskais materiāls skolotājiem un darba lapas skolēniem, informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Noskaidroti Īsfilmu festivāla 2Annas laureāti. Galveno balvu iegūst Francijas spēlfilma Kaili ielās naktī

15. februāra vakarā Kaņepes Kultūras centrā tika pasniegtas deviņas balvas Īsfilmu festivāla 2Annas dalībniekiem. Starptautiskajā konkursā par godalgotām vietām cīnījās 65 jaunas filmas, kas atlasītas no 2654 pieteikumiem no visas pasaules. Par labāko konkursa filmu atzīta un Grand Prix balvu, tēlnieka Aigara Zemīša veidoto Zelta Annas statueti un 1000 eiro naudas balvu no Latvijas Mobilā telefona saņēma Francijā radītā spēlfima Kaili ielās naktī, režisors - Benuā Rambūrs. Par Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētāju atzīta Lietuvas spēlfilma Kvarcs, režisores - Odeta Riškute un Klaudija Matvejevaite, kas ieguva Annas statueti un balvu no BBPost House un BBRental, - filmēšanas ekipējuma nomu un iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 eiro vērtībā.

Ginta Zilbaloža animācijas filma Projām tagad skatāma arī televīzijā(1)

Mākslinieka Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filma Projām skatāma LMT viedtelevīzijā. Filma pagājušajā gadā kļuvusi par vienu no apspriestākajiem un lielākajiem Latvijas kino pārsteigumiem, jo ir zināma kā viena cilvēka autordarbs. Filma uzvarējusi prestižajā Anesī animācijas filmu festivāla konkursā, saņēmusi Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps 2019 kā gada labākā animācija, kā arī sacentusies par kvalifikāciju prestižajai Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oskars.

Kinoteātros sāk izrādīt franču režisores Selīnas Siamas filmu Lēdijas portrets ugunī

14. februārī Latvijas kinoteātros sāks izrādīt filmas Selīnas Siamas filmu Lēdijas portrets ugunī (Portrait of a Lady on Fire). Filma ieguvusi balvu par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā, kā arī izpelnījusies vietu starp kino kritiķu 2019. gada atzītākajām filmām, informēja Kino Bize pārstāvji.

Aidā kosmosā! Īsfilmas, kas apšauba Visuma karaļus © DIENA

Ir grūti iedomāties, ka ir kāds, kuru kaut mazliet nav aizrāvušas zvaigznes, kosmoss vai astronomija. Kāpēc mēs šeit esam un no kurienes radāmies? Vai pastāv dzīvība uz citām planētām? Cik ilgi vēl tikšķēs pasaules bojāejas pulkstenis? Vai mums jāpako mantas un jāmeklē vienvirziena biļete uz Marsu? Varbūt uz Mēnesi? Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas risinās šos un citus kosmiskus jautājumus un norisināsies Rīgā, Kaņepes Kultūras centra kino Augusts un kinoteātrī KSuns no 10. līdz 16. februārim.

Vai jums nav zāģa? Filma Parazīts gūst vēsturiskus panākumus Oskaru ceremonijā © DIENA

Svētdien Losandželosā norisinājās 92. ikgadējā Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars pasniegšanas ceremonija, kurā triumfēja dienvidkorejiešu režisora Džunho Bona asprātīgā traģikomēdija Parazīts (Parasite) par sabiedrības noslāņošanos. Kopumā tā ieguva četras godalgas, tajā skaitā par labāko filmu un kļuva par pirmo svešvalodā uzņemto kinodarbu, kas ir uzvarējis šajā kategorijā.

Sāk filmēt pilnmetrāžas komēdiju pusaudžiem Tizlenes

Janvāra beigās tika nofilmētas režisores Martas Elīnas Martinsones pilnmetrāžas debijas filmas Tizlenes ziemas epizodes. Šī ir pusaudžu komēdija, kas stāsta par trim devītās klases skolniecēm laikā pirms 20 gadiem, kad ar nepacietību un bailēm tika gaidīta jaunā tūkstošgade, informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Rīgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā 2Annas izrādīs 113 īsfilmas

Šodien, 10. februārī, sākas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, kurā visu nedēļu līdz svētdienai, 16. februārim, 23 aizraujošos un daudzveidīgos seansos Kaņepes Kultūras centra kino Augusts, kinoteātros KSuns un Splendid Palace izrādīs 113 īsfilmas no 38 pasaules valstīm. Šis gads, kad festivāls norisinās jau 24. reizi, iezīmē arī sākumu trīs gadu fokusa programmu ciklam Kosmoss, zeme un cilvēks, informēja festivāla rīkotāji.

Iespēja balsot par talantu un eksotiku © DIENA(1)

Svētdien, 9. februārī, Losandželosā notiks 92. ikgadējā ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars pasniegšanas ceremonija. Šoreiz uz godalgu pretendē 124 nominanti, kuri piedalījušies 53 filmu veidošanā.