Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kino/TV

Skatītāji atgriežas Latvijas kinoteātros

Skatītāji atgriežas kinoteātros, kur šajā nedēļas nogalē skatītākā filma bijusi režisora Kristofera Nolana Tenet. Spiegu trilleri pirmajās filmas izrādīšanas dienās kopš 26. augusta Latvijā noskatījies jau 6791 skatītājs, kas ir lielākais kādas filmas apmeklējums pirmajā nedēļā kopš kinoteātri atsākuši darbu pēc Covid-19 izraisītās krīzes.

Venēcijas sīkstums © DIENA

2. septembrī tiks atklāts 77. Starptautiskais Venēcijas kinofestivāls – notiks pirmizrādes, būs klāt gan žūrija, gan filmu veidotāji.

Aicina filmēties reiva ballītēs Matīss Kaža spēlfilmā Neona pavasaris(1)

Augustā un septembrī Rīgā norisināsies režisora Matīsa Kažas pilnmetrāžas spēlfilmas Neona pavasaris uzņemšana. Studijā Deep Sea Studios ar VKKF atbalstu topošās mūsdienu drāmas centrā ir jauna meitene, kura nonāk Rīgas pagrīdes reivu pasaulē. Filmas veidotāji aicina brīvi domājošus dažāda vecuma, dzimuma un etniskās piederības cilvēkus pieteikties dalībai filmas ballīšu ainu uzņemšanā.

RIGA IFF atklāšanas kino koncerts Kur patiesība?! būs vērojams visā pasaulē

15. oktobra vakarā Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) kinoteātrī Splendid Palace tiks atklāts ar kino koncertu, kas aizvedīs skatītājus 107 gadus senā pagātnē, piešķirot tai laikus vienojošu skanējumu. Uz skatuves mūziķi Artūrs Liepiņš un Jēkabs Nīmanis izpildīs abu komponēto oriģinālmūziku, savukārt uz ekrāna tiks izrādīta nule restaurētā senākā saglabājusies Latvijas teritorijā uzņemtā spēlfilma – traģiskais mīlasstāsts Kur patiesība?!, informēja festivāla rīkotāji.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums šogad galvenokārt norisināsies tiešsaistē

No 29. augusta līdz 6. septembrim notiks Baltijas jūras dokumentālo filmu forums. Gan skatītājiem, gan kino industrijas profesionāļiem paredzētie Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (Baltic Sea Docs) pasākumi šogad galvenokārt norisināsies tiešsaistē. 29. augustā sāksies dokumentālistu apmācības filmu projektu tirgus ietvaros, un no 1. septembra skatītājiem portālā www.filmas.lv un divos klātienes seansos bez maksas būs pieejama foruma filmu skate. Vairākas pagājušo gadu programmu iecienītākās filmas būs skatāmas arī straumēšanas platformā LMT Straume un LMT Viedtelevīzijā jau no 28. augusta, informēja foruma veidotāji.

Septembrī kinoteātros sāks demonstrēt animācijas filmu Mans mīļākais karš

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma Mans mīļākais karš, kas veidota ar Nacionālā Kino centra atbalstu un apbalvota Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā, Latvijas kinoteātros būs skatāma no 25. septembra, informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Marta Selecka radījusi jaunu detektīvseriālu bērniem Emī un Rū

No 26. augusta Tet papildina vietējo oriģinālraidījumu klāstu bērniem un piedāvā jaunu detektīvseriālu Emī un Rū, kur galvenie varoņi Emīlija un Rūdis steigs risināt visdažādākos pasaules glābšanas uzdevumus. Seriāla režisores ir Marta Selecka un Andra Doršs, savukārt galvenos varoņus atveidos teātra trupas Kvadrifrons aktrise un viena no dibinātājām Ance Strazda un Leļļu teātra aktieris Rihards Zeležņevs, kuriem palīgā steigsies digitālais tēls PaLaUzis, informēja Tet sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas direktore Lāsma Trofimova.

Noslēgusies Polijas un Latvijas kopražojuma spēlfilmas Kāzas II uzņemšana Latvijā

No 31. jūlija līdz 14. augustam Latvijā sadarbībā ar studiju Tasse Film norisinājās pazīstamā poļu režisora Voiceka Smaržovska spēlfilmas Kāzas II/W II filmēšana. Mūsdienīgais stāsts par ģimeni ir Polijas un Latvijas kopražojums, kas tika filmēts Tukumā un Ciblas novadā, piedaloties plašai Latvijas kinoprofesionāļu komandai, informēja studijas Tasse Film pārstāve Elīna Losa.

Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps šogad pieteikts mazāks skaits filmu nekā pērn

Līdz ar 15. augustu noslēgusies filmu pieteikšana Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, ziņo organizatori – Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, gandrīz visās kategorijās vērojams neliels pieteikumu skaita kritums. Kopumā šogad izvērtēšanai iesniegti 65 pieteikumi, to skaitā pilnmetrāžas, īsmetrāžas spēlfilmas, dokumentālas filmas, animācija un studentu filmas. Pagājušajā gadā bija pieteikti 95 darbi.

Teātris.zip atgriežas pie skatītājiem ar deviņām jaunām izrādēm

Raidījums un izrāžu ierakstu cikls Teātris.zip šoruden atgriežas pie Latvijas Televīzijas skatītājiem ar deviņām izrādēm, kas joprojām ir teātru repertuārā. Pirms izrādēm, kā ierasts, – tikšanās ar aktieriem un režisoriem raidījumos Teātris.zip. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pēdējo gadu labākos iestudējumi skatāmi LTV1 ēterā un nedēļu pēc tam arī RePlay.lv arhīvā, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Sākas brīvbiļešu reģistrācija uz Baltijas filmu dienām

No trešdienas, 19. augusta, iespējams reģistrēties vai klātienē izņemt brīvbiļetes uz tradicionālajām Baltijas filmu dienām, kas šogad notiks 25. un 26. augustā kinoteātrī Splendid Palace. Tie ir bezmaksas kinoseansi, kuros katrā no trim Baltijas valstīm kinoskatītājiem tiek piedāvātas kaimiņvalstu filmas; Rīgā 25. augustā tiks demonstrētas divas Lietuvas filmas, 26. augustā – divas filmas no Igaunijas, informēja NKC vecākā referente Zane Kauliņa.

Kinoteātrī Splendid Palace norisināsies Baltijas filmu dienas

Jau ceturto reizi augusta nogalē, leģendārā Baltijas ceļa laikā, notiek Baltijas filmu dienas – bezmaksas seansi, kuros katrā no trim Baltijas valstīm kinoskatītājiem tiek piedāvātas vairākas kaimiņvalstu filmas. Rīgā Baltijas filmu dienas notiks kinoteātrī Splendid Palace. 25. augustā tiks demonstrētas divas Lietuvas filmas, 26. augustā – divas filmas no Igaunijas, informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Jauniešus aicina uz topošās spēlfilmas Jumprava. Lielais notikums kinoprovēm

Septembrī tiks uzsākta spēlfilmas Jumprava. Lielais notikums filmēšana, kuras pamatā ir stāsts par grupas Jumprava izveidošanos un attīstību laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, kad rokgrupa ar savām dziesmām un stilu veicināja Trešo atmodu un iedvesmoja jaunus cilvēkus uz lieliem sapņiem pāri "dzelzs priekškaram". Spēlfilmas tapšanai tiek meklēti gan grupas mūziķu atveidotāji, gan masu skatu dalībnieki, informēja filmas veidotāji.

Jauniešus aicina pieteikties Antuāna Duanela kino skolas lekciju ciklam

Kinoteātrī Kino Bize pirms gada atklātā kino skola aicina pieteikties jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo lekciju ciklu, kas norisināsies no septembra līdz decembrim. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šajā kursā būs iespēja padziļināti pievērsties astoņu dažādu kino režisoru daiļradei, informēja kinoteātra pārstāvji.

FOTO: Noslēgusies pusaudžu komēdijas Tizlenes filmēšana

Pēc intensīva 26 dienu filmēšanas perioda noslēdzies Martas Elīnas Martinsones pusaudžu komēdijas Tizlenes galvenais uzņemšanas posms. Filmēšanas procesā bez Latvijā jau iemīļotiem aktieriem un jaunām uzlecošajām zvaigznēm piedalījies arī viens pāvs, divi kaķi un astoņi suņi, informēja filmas veidotāju pārstāvji.