Augļu koku un ogulāju kopšana
11. aprīlī labi veiksies veco un bojāto augļu koku un krūmu zaru izgriešana, vainagu veidošana, pārpotēšana, brūču apkopšana. Varat plānot jaunus augļukoku stādījumus, rūpēties par zemeņu dobēm, avenājiem. Mulčējiet dobes un apdobes ap krūmiem un kokiem.
Sakņu dārzeņu kopšana
12. un 13. aprīlī siltās, saulainās un pietiekami sausās vietās var sākt sēt burkānus, bietes, kāļus, redīsus. Redīsus droši var sēt siltumnīcā, jo tie ir ļoti aukstumizturīgi, agri sāk dīgt un veiksmīgi izaug drīzāk vēsā nekā karstā laikā. Jāņem vērā optimistiska situācija – kaut joprojām gaisa temperatūra nepriecē ar izteiktu siltumu, tomēr gaismas ir gana, un daudziem augiem tieši tas ir svarīgs faktors, it sevišķi, ja audzējat apkurināmā siltumnīcā. Tīriet arī pagrabu un plānojiet rudens ražas izlietošanu.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 14. līdz 16. aprīlim nogrābiet zālienu, veiciet tā aerāciju, zālāju mēslojiet ar pavasara sezonai piemērotu, slāpekli saturošu mēslojumu, līdziniet kurmju rakumus, ja nepieciešams, piesējiet zālāju vietās, kur tas cietis no sniega vai kādiem citiem postījumiem. Varat pārstādīt sniegpulkstenītes, aprūpēt pārziemojušās sīpolpuķes, kuras, visticamāk, jau audzē pumpurus, kas drīz vien priecēs ar ziedēšanu. Joprojām dēstu audzēšanai varat sēt vasaras sezonas puķes, tējas, kā arī sākt stādīt augus balkonu un terašu dekorēšanai. Piemēram, atraitnītes jau var pa dienu atrasties ārā, bet, ja ir aizdomas, ka naktis būs ļoti vēsas (mīnusos), podus un kastes ar ziediem uz nakti var ienest kādā telpā.
Lapu dārzeņu kopšana
17. aprīlī jāmēslo ilggadīgie dārzeņi – rabarberi, ziemas sīpoli, sparģeļi, garšaugi. Varat sēt siltumnīcā rukolu, spinātus, salātus un garšaugus, bet dārzā – skābenes un sīksīpoliņus, arī kāpostveidīgos augus dēstu audzēšanai.