Sakņu dārzeņu kopšana
No 23. līdz 26. augustam ir, ko pastrādāt – labas dienas sakņu dārzeņu novākšanai. Dodieties kartupeļu un burkānu vagās, sīpolu dobēs, ķiploku dārziņā. Cerams, ka nelīs un dārzeņi nebūs mitri un dubļaini. Galvenais jau tos labi apžāvēt, pirms noglabā pagrabā ziemai. Jo vairāk zemes klāt, jo lielāka iespēja, ka bojāsies. Žāvējiet sīpolus un ķiplokus labi vēdinātās telpās, bet ne tiešos saules staros. Ideāli, ja jums ir šķūnītis vai nojume.
Lapu dārzeņu kopšana
28. un 29. augustā rūpējieties, lai kāpostus, kas pagaidām vēl dobēs briest, nenograuž kaitēkļi. Lielākie negantnieki ir kāpostu balteņi. Tos varat nolasīt ar rokām un iznīcināt, bet varat mēģināt apsmidzināt un tā tikt vaļā. Smidzināšanai izmantojot, protams, tikai bioloģiskus līdzekļus. Piemēram, no tīruma kosas pagatavojiet uzlējumu. 1–2 tējkarotes kaltētas kosas aplej ar 200 ml verdoša ūdens, kad atdzisusi un ievilkusies, dodas laistīt. Jāatceras, ka pēc katra lietus jāatjauno smidzināšana.
Augļu koku un ogulāju kopšana
23. augustā tīriet zemeņu dobes, pārstādiet avenājus. Vāciet augļus un sagatavojiet ziemas glabāšanai, ja nepieciešams. Bojātos nokritušos ābolus, bumbierus, plūmes aizvāciet no dārza un likvidējiet – lai nepievilina lapsenes un nekalpo par dzīvesvietu kaitēkļiem.
Dekoratīvo stādījumu un ziedu kopšana
27. un 28. augustā pārstādiet peonijas. Neaizmierstiet par to mēslošanu! Arī liliju stādījumus varat papildināt vai pārvietot. Sējiet pavasarim atraitnītes, uzpirkstenes. Visā dārzā nogrieziet augu noziedējušās daļas.