Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija

Dārzkopība

Augļkopju asociācija: Pēc sala situācija nozarē ir katastrofāla

Situācija augļu un ogu audzētājiem pēc sala ir katastrofāla, aģentūrai LETA pauda Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja un krūmmelleņu audzētāja Māra Rudzāte, piebilstot, ka asociācija plāno vērsties Zemkopības ministrijā (ZM) pēc atbalsta nozarei.

Sākam dēstu audzēšanu!

Vēl mazliet un pirmais pavasara mēnesis jau klāt. Čaklākie dārzkopji, gaidot aktīvo darbu sezonu, jau sāk dēstu audzēšanu.

Mācības dārzkopjiem

Lai labāk veicas darbi jaunajā sezonā, ir vērts smelties informāciju no profesionāļiem. Dažādi kursi, lekcijas un meistarklases pieejamas visa gada garumā – atliek tikai izvēlēties!

Modē atkal dekoratīvie sīpoli

Apaļas, filigrānas ziedkopas – bumbas apmēram vienu līdz pat divus metrus gara, slaida kāta galā izceļas jebkuros dekoratīvajos stādījumos un labi iederas gan kā vienīgie izteiksmīgie augi uz neitrāla fona, gan košos dārzos, kā arī griezto ziedu kompozīcijās. Tie ir dekoratīvie sīpoli, kuriem patlaban ir aktīvs ziedēšanas laiks.

Palīgi dārza darbiem

Dārzkopība ir viena no radošākajām nodarbēm, kas vienlaikus rada arī prieku. Pēc jaunākā Fiskars veiktā Happiness Survey pētījuma datiem atklājies, ka 80% no dārza entuziastiem uzskata, ka rosīšanās dārzā palielina prieku un uzlabo garastāvokli. Savukārt 95% atzīst, ka dārza darbi mazina trauksmes sajūtu un stresu.

Balkona kaste baltos toņos

Vienmēr aktuālas ir puķu kompozīcijas raibu raibos toņos, jo tādas saistās ar vasaras krāsainību un dzīvesprieku, taču modē ir arī vienas toņu gammas augu stādījumi, un kā viens no tiem šovasar dominē baltais.

Dārzs bez nezālēm

Ravēšana dažiem šķiet kā meditatīvs process, taču lielākajai daļai dārzu saimnieku nezāļu apkarošana ir nopietna problēma. Taču ir veidi, kā to augšanu piebremzēt un ar tām tikt galā efektīvāk, turklāt izmantojot gluži dabiskas metodes.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide