Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
27. septembrī varat pārstādīt un dalīt ziemcietes, apgriezt noziedējušās puķes un dekoratīvo krūmu un koku zarus. Šajā dienā vēl var arī mēslot ziemcietes, mulčēt augsni ap tām. Jāatceras, ka, lietojot sauso mēslošanas līdzekli, piemēram, granulas, tās jāierušina augsnē un tā jāaplaista. Pēc tam var likt mulču. Neaizmirstiet puķu dobes izravēt! Apkopiet arī telpaugus. Jāsamazina mēslošanas intensitāte.
Lapu dārzeņu kopšana
No 28. līdz 30. septembrim jānovāc kāposti, pēdējie uz lauka palikušie zaļumi u. tml. Ja vien siltumnīca nav apkurināma, arī tajā augošās veltes jāsteidz novākt, jo salnu laiks ir klāt. Lapu dārzeņu kopšanai labvēlīgās dienās der pievērsties arī mauriņa kopšanai. Zālāja sagatavošana ziemas miegam ietver tā rūpīgu pļaušanu un pļautās zāles grābšanu pirms sala iestāšanās. Pļaujot zālienu rudenī, zāli var atstāt apmēram sešus centimetrus augstu. Ir piemērots laiks arī mauriņa mēslošanai, tikai raugieties, lai līdzeklis nav bagātināts ar slāpekli.
Sakņu dārzeņu kopšana
1. oktobrī jānovāc to dārzeņu raža, kas atlikta līdz salnām – puravu, rāceņu, rutku un biešu novākšana vairs nevar gaidīt! Pēc tam novāciet augu atliekas un nezāles, kuras labāk sadedzināt, nevis mest kompostā – ja nu tur ir kaitēkļi, un augsne kārtīgi jāuzrušina. Tajā var iestrādāt arī kādu vieglu kūdras maisījumu, augsnes mikrobioloģisko uzlabotāju vai pagūt iesēt rudzus zaļmēslojumam – pavasarī tos iestrādāsiet augsnē.
Augļu koku un ogulāju kopšana
2. un 3. oktobrī apgrieziet zarus augļu kokiem un ogulājiem, kuri noražojuši, mulčējiet apdobes, mēslojiet un, ja nepieciešams, aplaistiet jaunos, nesen iestādītos kociņus.