Elpo un izdala mitrumu
Cilvēki elpo ne tikai ar plaušu palīdzību, bet gāzu un dažādu vielu apmaiņa notiek arī caur ādu. Līdzīgi ir arī augiem – arī tie "elpo". Diennakts gaišajā laikā fotosintēzes ietekmē tie pastiprināti ražo skābekli, kā arī izdala mitrumu. Protams, ar noteikumu, ka paši ir pietiekami padzērušies. Šis process notiek visiem augiem, mazāk sukulentiem un kaktusiem, vairāk – augiem ar bagātīgu lapotni, lielu zaļo masu, tādiem, kuri ir ātraudzīgi un pacietīgi, kā arī tiem ir plaša, stabila sakņu sistēma un tie regulāri jālaista. Augs, kuram pašam vajag maz ūdens, to arī nevarēs daudz izdalīt, jo tam tā vienkārši nebūs. Nozīme ir arī gaisa temperatūrai, kāda valda telpā – jo siltāka telpa, jo straujāki ir mitruma izdalīšanās procesi, taču augi biežāk arī jālaista, it sevišķi, ja tie atrodas tuvu sildelementiem – radiatoriem.
Mitruma līmeni augiem palīdzēs uzturēt arī papildu skābekļa ielaišana telpā un temperatūras regulēšana, mājokli vēdinot. Tas jādara regulāri, bet laikā, kad ārā gaisa temperatūra noslīd mīnusos, ieteicams vēdināšanas laikā augus neturēt uz palodzes vai tiešā gaisa plūsmas tuvumā, lai tos neapsaldētu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 6. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!