"Spriežot pēc zāļu tēju pieprasījuma, daudzi cilvēki patlaban dzīvo stresā. Ļoti daudzi pieprasa nomierinošās tējas, kuru sastāvā ir vīgriezes, baldriāņi un kuras ieteicams dzert vakarā pirms gulētiešanas. Otrajā vietā ir tējas kuņģim - pelašķi, asinszāle, sarkanais āboliņš. Savukārt trešajā vietā ir attīrošās tējas - it īpaši jauktās, kuru sastāvā ir piparmētras, kumelītes, raspodiņi, melisa, bērzu lapas un raudene," sacīja Lūkina.
Viņa arī norādīja, ka zāļu tēju galvgalī gadiem ilgi ir liepziedi, kas cilvēkiem atgādinot "laukos pavadīto bērnību", kā arī kumelītes, piparmētras, aveņu lapas un klinģerītes.
Jautāta par zāļu tēju cenām, zemniece atzina, ka tās šogad ir palikušas iepriekšējā gada līmenī.
"Prasām latu par 50 gramu iepakojumu. Ārstniecisko augu ievākšana ir roku darbs un nevar būt lēts. Piparmētras, kumelītes, ķimenes audzējam 0,3 hektāru platībā, papildus ievācam dažādus augus saimniecībai piederošajās pļavās 20 hektāru platībā, gada laikā sagatavojot apmēram 10 000 paciņu tēju. Pagājušajā vasarā zāļu ievākums bija ļoti labs, tikai vajadzēja pamanīties ievākt ziedus īstajā laikā," sacīja Lūkina.
Viņasprāt, ārstniecisko augu audzēšana ir perspektīva nodarbe, ko nosaka pieaugošā interese par veselīgāku dzīvesveidu.
"Regulāri pati ar tējām braucu uz dažādiem "zaļajiem" tirdziņiem un novēroju, ka pircēji tos apmeklē arvien vairāk un par tēju noietu nevaram žēloties. Cilvēki ir noilgojušies pēc tīriem produktiem. Pērn parādījās interese arī no Skandināvijas pircējiem, kur zaļais dzīvesveids strauji kļūst populārs, savukārt tik aromātiskas zāļu tējas kā Latvijā tur nemāk izaudzēt," atzina zemniece.
Kā liecina Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas dati, patlaban ar ārstniecisko augu audzēšanu nodarbojas 12 zemnieku saimniecības.