Ārste norāda, ka šajā gadījumā jāizvērtē divas iespējamības.
„Tad, ja krūšu jutīgums un sāpes parādās pie fiziskas slodzes, bieži vien tas ir saistīts ar starpribu neiralģiju nevis ar pašām krūtīm.
Šajā gadījumā menstruālā cikla fāzes sāpju parādīšanos un izzušanu neietekmē. Tātad, nav tā, ka pirms menstruācijām sāpes krūtīs pieņemas spēkā, bet pēc mēnešreizēm – pierimst!
Ja problēmas cēlonis ir starpribu neiralģija, pastiprinātu krūšu jutīgumu un sāpes var izjust brīdī, kad pastiprinās fiziskā slodze, bet tai samazinoties – mazinās arī sāpes.
Savukārt tad, ja sāpēm krūtīs ir novērojams cikliskums, un pēc mēnešreizēm tās ir mazākas, bet cikla otrajā pusē, līdz nākamajām menstruācijām kļūst izteiktas un traucējošas, jādomā, ka pie vainas ir olnīcu darbības traucējumi jeb disfunkcija!
Šajā gadījumā noteikti ir jāpārbauda hormonālais līmenis organismā, kas, iespējams, ir mainījies,” iesaka ginekoloģe.
Lai saprastu, kas vainojams pie krūšu jutīguma un sāpēm, tās var izmeklēt mājas apstākļos, krūtīm viegli uzspiežot, un cenšoties atrast punktus, kuri ir izteikti jutīgi un sāpīgi.
„Tad, ja izmeklējot, nav iespējams atrast konkrētus punktus, kuros jūtamas sāpes, parasti tas liecina par to, ka šīs problēmas cēlonis ir olnīcu darbības traucējumi.
Tomēr precīzāk pēc izmeklēšanas to noteikti varēs pateikt ginekologs,” tā Līga Gulbe.